Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) kwotowany w okolicach 4,6265Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi pewne uspokojenie nastrojów. Eurodolar podbił do 1,1750 USD, przecena PLN wyhamowała. Powodem jest najpewniej odbicie azjatyckich indeksów. Złoty kwotowany jest następująco: 4,6265 PLN za euro, 3,9369 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,3189 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1122 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,153% w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie godziny obrotu na rynkach przyniosły lekkie uspokojenie za sprawą odbicia indeksów w Azji. W Europie i USA byliśmy świadkami dotkliwych spadków na bardziej ryzykownych aktywach. Inwestorzy dyskontują zbliżające się lockdowny w Europie, które rzutować będą na ścieżki makro w kluczowych gospodarkach. Sytuacja w Azji, w zakresie COVID19, zdaje się być jednak opanowana stąd poranna próba odbicia. Na samym PLN wybity został opór 4,6 EUR/PLN, co przyniosło test wspominanego kolejnego oporu w zakresie 4,6323 PLN. Są to najwyższe poziomu od marca br, czyli globalnej eskalacji awersji do ryzyka po pojawieniu się wirusa.

Te artykuły również Cię zainteresują
W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. Globalny kalendarz makro na dziś zawiera wskazanie dot. PKB z USA za 3Q oraz decyzję EBC w zakresie stóp procentowych.

Z rynkowego punktu widzenia testujemy ostatni istotny opór na parze EUR/PLN , w przypadku jego sforsowania otwiera się droga do podejścia pod 4,89-4,90 PLN, a więc poziomy ostatnie raz notowane w 2008r.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here