Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) krąży wokół 4,41. Złoto traci 0,5% do 1661 USD/oz USD lekko zyskuje, odrabiając straty ze środy podsycane gołębim przekazem FOMC. Fed nie zmienił poziomu stóp procentowych, przedłużył linie swapowe. Rynek akcji w Azji bez kierunku. Złoto i srebro słabną.

Decyzje FED zgodne z oczekiwaniami

Fed zgodnie z oczekiwaniami utrzymał cel dla stopy rezerw federalnych na 0-0,25 proc. Małym zaskoczeniem było przedłużenie linii swapowych i repo do 31 marca z 30 września, gdyż bank nie chce ograniczać płynności w okresie napięć rynkowych. Na konferencji prasowej prezes Powell podkreślił ryzyka dla ożywienia gospodarczego, w tym także fiskalne. Przekazał, że Strategiczna Rewizja polityki banku opóźni się z powodu pandemii.

USD osłabiał się we wstępnej reakcji na komunikat Fed, ale szybko zaczął odbijać, kiedy rynek przeszedł do sprzedaży faktów po konkluzji posiedzenia, która niewiele zmienia. W trakcie sesji azjatyckiej USD podtrzymał skromne umocnienie.

Kursy walut: kurs funta (GBP/USD) zawraca do 1,2960

EUR/USD cofa się z 1,1806 do 1,1760; GBP/USD zawrócił z 1,3012 do 1,2960, AUD/USD spada do 0,7160 z 0,7196.

EUR/PLN krąży blisko 4,41.

Na rynku akcji w Azji nastroje są mieszane, gdyż inwestorzy analizują wnioski po posiedzeniu Fed, ale też czekają na ważne wyniki kwartalne spółek w USA dziś po zamknięciu sesji na Wall Street (Apple, Amazon, Alphabet).

Japoński Nikkei225 spada o 0,2 proc., chiński Shanghai Composite rośnie o 0,2 proc., a koreański KOSPI zyskuje 0,3 proc.

Futures na S&P5000 osuwa się o 0,2 proc., a kontrakt na DAXC rośnie o skromne 0,04 proc.

Na rynku towarowym umocnienie USD osłabia metale szlachetne: złoto traci 0,5 proc. do 1661 USD/oz, a srebro traci 2 proc. do 23,8 USD/oz.

Z innych doniesień, w temacie czwartej fazy fiskalnej w USA niewiele uległo zmianie. Zdaniem szefa kancelarii Białego Domu Meadowsa strony nie zbliżyły się w ogóle od porozumienia.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here