Kurs euro do złotego EURPLNKurs euro właściwie cały tydzień utrzymywał się w wąskiej konsolidacji na najniższych poziomach w tym roku. Zmienność była bardzo niska, aż do piątku. W ostatni dzień tygodnia poznaliśmy dane z amerykańskiego rynku pracy, które doprowadziły do większej zmienności nie tylko na kursie dolara USD, ale także na kursie euro. W niedzielę 7 lipca za jedno euro EUR trzeba płacić 2486 PLN. Zapraszam do zapoznania się z analizą EUR/PLN.

Waluta Kurs Nazwa
EUR 4,2486 euro

Kurs euro koryguje spadki

EUR/PLN koryguje zeszłotygodniowe spadki. Co prawda cały tydzień cena utrzymywała się w wąskim ruchu bocznym, niemniej w piątek pojawiła się szansa na wygenerowanie ruchu wzrostowego. Ostatecznie euro umocniło się do złotego PLN 0,18% w tym tygodniu. Na interwale W1 możemy zauważyć pierwszą wzrostową świecę od 7 tygodni! Może to zachęcać do wzrostów, dodatkowo rynek odbił przy wsparciu wynikającym z wcześniejszych dołków i szczytów. Należy jednak pamiętać, że trend jest w ostatnim czasie spadkowy i ewentualne pokonanie strefy zaznaczonej kolorem zielonym, może doprowadzić do kolejnej fali wyprzedaży.

  • pierwsza wzrostowa formacja świecowa od 7 tygodni
  • ryzyko korekty wzrostowej
  • trend pozostaje spadkowy

Sprawdź także: Kurs dolara po 3,7845 zł. USD/PLN rośnie pod koniec tygodnia.

Wykres euro do złotego EURPLN 7 lipca 2019

Euro z szansą na zmianę tendencji?

Schodząc na niższy przedział czasowy – H4 widzimy próbę zmiany tendencji. Rynek jednak ma wyraźny problem z pokonaniem, wyznaczonej w ostatniej analizie, strefy oporowej. Dopóki cena znajduje się poniżej strefy przy 4,2535 zł, obowiązuje tendencja spadkowa. Dopiero jej zanegowanie może otworzyć drogę do większej korekty. Wspominany obszar wynika z układu Overbalance, czyli największej korekty na ostatniej fali spadkowej, a także wcześniejszej reakcji ceny – klasyczny poziom wsparcia/oporu.W piątek pod koniec sesji opór był wyraźnie broniony, sprzedający nie odpuszczają.

  • Kluczowa strefa oporowa przy 4,2535
  • tendencja jest spadkowa

Notowania euro do złotego EURPLN 7 lipca 2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

  1. Wybiliśmy panie Łukaszu wybiliśmy na EurPln strefę oporową 4,2525 .Czego możemy się spodziewać w tym tygodniu lub nawet miesiącu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here