Naga MarketsCzwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi kontynuację podbicia eurodolara do 1,1934 USD. Jednocześnie brak jest, w dalszym ciągu, większych zmian na PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4648 PLN za euro, 3,7406 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1241 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0106 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,238% w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie godziny handlu na globalnych rynkach nie przyniosły przełomu. W dalszym ciągu konsolidujemy w przypadku giełd. Na FX widoczne są lekkie spadki dolara bazując na założeniu iż przyszły rok premiować będzie raczej inwestycje w ryzykowne aktywa. Sama zmienność pozostaje jednak ograniczona – w USA mamy dziś „święto dziękczynienia” co będzie ograniczać aktywność w końcówce tygodnia. Na samym PLN nie dzieje się zbyt wiele – EUR/PLN kontynuuje konsolidację nad 4,45 PLN, nie reagując na krajowe makro. Potencjalnie podbicie aktywności wokół CEE może mieć miejsce dopiero przy sforsowaniu 1,2 na EUR/USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych odczytów makro z rynku lokalnego. MF przeprowadzi jedynie zapowiadaną aukcję zamiany. Na szerokim rynku warto bliżej przyjrzeć się publikacji minutes z EBC.

Z rynkowego punktu widzenia kluczowym zakresem pozostaje wsparcie na 4,45 PLN, którego sforsowanie otwierałoby drogę do zejścia bliżej 4,4 PLN.

USD

gbp

eur

chf

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here