Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) kontynuuje dryf ponad 4,48. Złoto podbija do 1875 USD/ozPrezydent Trump oznajmił koniec negocjacji fiskalnych do czasu po wyborach. Wall Street zanurkowało i umocnił się USD, ale w Azji rynki akcji i FX tonują emocje. Ropa naftowa jest niżej przez wzrost zapasów.

Trump zdecydowany wobec fiskalnych inicjatyw stymulacyjnych

Trump zadeklarował koniec fiskalnych inicjatyw stymulacyjnych do czasu powyborczego. Ogłoszenie to było zaskoczeniem, wywołując gwałtowne spadki na amerykańskim rynku akcji i tąpnięcie rentowności.

S&P500 zakończył wtorkową sesję spadkiem o 1,4 proc., ale dziś futures na indeks rośnie o 0,4 proc.

Świeże komentarze Trumpa wzywające do wsparcia linii lotniczych i programu ochrony wypłat pomogły odwrócić wcześniejsze straty.

Dodatkowa presja dotyka jednak technologiczny Nasdaq, gdyż komisja w Izbie Reprezentantów zaproponowała serię daleko idących reform antymonopolowych w celu ograniczenia potęgi amerykańskich gigantów technologicznych, w tym Amazon.com i Alphabet Inc.

W Azji rynek akcji ma mieszany wydźwięk: japoński Nikkei jest na poziomie odniesienia, ale Hang Seng rośnie o 0,9 proc. Niektóre rynki zignorowały pesymizm Wall Street i poprawiają dwutygodniowe szczyty.

Kursy walut: kurs euro (EUR/USD) spada poniżej 1,1740

Na FX USD umacnia się po decyzji Trumpa. EUR/USD spadł pod 1,1740, GBP/USD pozostaje pod 1,29. AUD/USD wybronił się przed zejściem pod 0,71.

EUR/PLN kontynuuje dryf ponad 4,48.

Większy niż oczekiwano wzrost zapasów ropy naftowej w USA (API: 0,95 mln baryłek, prog. 0,4 mln) spowodował spadek kontraktów WTI o około 1,8 proc. do 39,95 USD za baryłkę.

Złoto powoli odbija po załamaniu do 1875 USD/oz w reakcji na umocnienie USD.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here