Kurs euro do dolara 2 lipca 2019Kurs euro konsoliduje przy najniższych poziomach w tym roku. Wczoraj ponownie broniony był poziom 4,2365 zł. Można zauważyć pewne wyhamowanie spadków, niemniej to sprzedający cały czas trzymają wykres. W ostatnim czasie każde podejście do góry jest “gaszone” przez podaż. We  środę lipca przed godziną 11:00 za jedno euro trzeba płacić 4,2426 PLN. Co do kalendarza makro, dziś sporo odczytów z USA, być może pojawi się troszkę większa zmienność, ponieważ w ostatnim czasie wyraźnie brakuje większych ruchów. Zapraszam do zapoznania się z analizą EUR/PLN.

Waluta Kurs Nazwa
EUR 4,2426 euro

Kurs euro konsoliduje przy dołkach

Kurs euro “zastygł” na najniższych tegorocznych poziomach. Cena konsoliduje w okolicach 4,2420.  Ruch spadkowy wyraźnie wyhamował, co zwiększa ryzyko korekty wzrostowej, sygnałów jednak wciąż brakuje, poza tym łapanie dołka nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem, dużo prościej dołączyć się do trendu. W ostatnim czasie każda próba wyjścia na wyższe poziomy kończy się szybkim przejęciem inicjatywy przez sprzedających. Patrząc na interwał D1, cena kolejny dzień znajduje się przy wsparciu wynikającym z wcześniejszej reakcji ceny, są to poziomy między innymi dołków z sierpnia 2018 roku. Dlatego też istnieje ryzyko korekty wzrostowej, niemniej należy pamiętać, że trend jest w ostatnim czasie spadkowy.

  • cena “zastygła” w miejscu
  • możliwa korekta wzrostowa
  • trend w dalszym ciągu spadkowy

Zobacz także: Poranny przegląd rynków: Kurs euro do dolara koryguje wzrosty, DAX broni wsparcia

Notowania EUR do PLN

Euro kontynuuje spadki

W przypadku niższego przedziału czasowego – H4 nic się nie zmieniło, kurs pozostaje w lokalnej konsolidacji. Scenariusze wyznaczone wczoraj pozostają więc aktualne. W ostatnim czasie mogliśmy obserwować dwie niemal identyczne korekty, dlatego o zmianie trendu będzie można mówić dopiero po zanegowaniu układu. Jeżeli jednak doszłoby do wykonania ruchu korekcyjnego to należy pamiętać o wspominanym układzie 1:1. Zgodnie z metodologią Overbalance, górne ograniczenie układu wypadające przy 4,2560 stanowi w tej chwili kluczowy opór. Dopiero ewentualne zanegowanie struktury będzie świadczyć o zmianie trendu. Wcześniej należy także wziąć pod uwagę strefę przy 4,2500, gdzie wypada klasyczna strefa reakcji.

 

Notowania EURPLN

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here