Kurs euro do polskiego złotegoKurs euro kolejny dzień utrzymuje się na najniższych poziomach w tym roku. Wczoraj ponownie doszło do wybicia nowych minimów, jednak rynek bardzo szybko zaczął korygować spadki. Sprzedający cały czas trzymają wykres. W ostatnim czasie każda korekta w górę jest nietrwała, po czym następuje zejście na niższe poziomy. W czwartek po godzinie 12:00 za jedno euro trzeba płacić 4,2427 PLN. Po aktualizacji z godziny 19:40 za jedno euro trzeba płacić 4,2423 zł. Co do kalendarza makro, dziś nie poznamy już żadnych kluczowych danych, które mogłyby w znaczący sposób wpłynąć na kurs euro do złotego. Ponadto giełdy w USA są zamknięte z racji Dnia Niepodległości, co może przekładać się na mniejszą zmienność na rynku. Zapraszam do zapoznania się z analizą EUR/PLN.

Waluta Kurs Nazwa
EUR 4,2423 euro

Kurs euro przy tegorocznych minimach

Wczoraj na EURPLN doszło do wybicia nowych tegorocznych minimów. Kurs jednak szybko zaczął korygować ruch. Zmienność i dynamika pozostawiają wiele do życzenia, zakres wahań ceny jest bardzo mały. Niemniej w ostatnim czasie każda próba wyjścia na wyższe poziomy kończy się szybkim przejęciem inicjatywy przez sprzedających. Patrząc na interwał D1, cena konsoliduje w okolicach wsparcia wynikającego z wcześniejszej reakcji ceny, znajdują się tutaj chociażby dołki z sierpnia 2018 roku. Dlatego też istnieje ryzyko korekty wzrostowej, niemniej należy pamiętać, że trend jest w ostatnim czasie spadkowy.

  • cena konsoliduje przy tegorocznych minimach
  • ryzyko korekty wzrostowej
  • trend pozostaje spadkowy

Cena euro do złotego EURPLN 4 lipca 2019

Euro kontynuuje spadki

Jeśli chodzi o niższy przedział czasowy – H4 widzimy nieznaczną korektę ostatniego impulsu spadkowego. Wczoraj wieczorem doszło do wybicia nowych minimów, po czym rynek bardzo szybko wrócił i rozpoczęła się korekta wzrostowa. W ostatnim czasie mogliśmy obserwować dwie niemal identyczne korekty, dlatego o zmianie trendu będzie można mówić dopiero po zanegowaniu układu. Trend jest w dalszym ciągu spadkowy i łapanie pozycji długich nie wydaje się dobrym pomysłem. Jeżeli jednak doszłoby do wykonania ruchu korekcyjnego, należy pamiętać o wspominanym układzie 1:1. Zgodnie z metodologią Overbalance, górne ograniczenie prostokąta, wypadające przy 4,2535 stanowi w tej chwili kluczowy opór. Poziom ten wypada w strefie oporowej, która jest potwierdzona wcześniejszą reakcją ceny.

Wykres euro do złotego EURPLN 4 lipca 2019

Aktualizacja z godziny 19:40

Zgodnie z oczekiwaniami kurs w zasadzie pozostaje w bezruchu. Brak inwestorów z USA na rynku przekłada się na dużo mniejsza zmienność na FX. Za jedno euro trzeba płacić 4,2423 zł.

 kurs euro do pln

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here