Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) konsoliduje przy 4,51. Lekkie podbicie układów risk-off na rynkachPoranny, środowy handel na rynku FX przynosi mocniejszego dolara, co rzutuje na nastroje wokół EM. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5101 PLN za euro, 3,8150 PLN wobec dolara amerykańskiego, 5,2635 PLN względem funta szterlinga oraz 4,1292 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,695% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kurs euro z konsolidacją, w czwartek Rada najpewniej nie zmieni stóp

Ostatnie godziny handlu na rynkach przyniosły lekkie podbicie układów risk-off, częściowo za sprawą ruchów na długu USA. Dodatkowo niemiecki ZEW wypadł niżej od szacunków co zaciążyło na euro. W konsekwencji kwotowania eurodolara testują 3-miesięczne minima co rzutuje na nastroje wokół EM. Sam PLN pozostaje jednak relatywnie stabilny. EUR/PLN konsoliduje przy 4,51 PLN, czekając na RPP. W czwartek Rada najpewniej nie zmieni stóp, jednak zauważalny jest fakt lekkiej zmiany retoryki prezesa NBP, co odbierane jest jako przygotowywania do normalizacji polityki monetarnej.Notowania BOSSAPLN
Notowania BOSSAPLN

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. NBP poda dane dot. aktywów rezerwowych za czerwiec, a MF poda podaż na piątkową aukcję zamiany.

Z rynkowego punktu widzenia obserwujemy lokalną konsolidację koszyka BOSSA PLN w oczekiwaniu na dalsze impulsy z rynków bazowych.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty prognozy | mercator kurs akcji | brokerzy ecn | alior kurs | dolar amerykański | komentarz do giełdy | mercator notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here