Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) konsoliduje blisko 4,56, CPI w kalendarzuPiątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi stabilizację zarówno na poziomie eurodolara jak i PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5648 PLN za euro, 3,7676 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1428 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,2503 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,704% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kurs euro wynosi 4,56, rynek FX bez większych emocji

Ostatnie godziny obrotu na rynku FX nie przyniosły większych emocji. Rynek żyje niedawnym, gołębim Fedem oraz trwającym sezonem wyników w USA. Kwestie podatkowe oraz nowych pakietów wsparcia ważą głównie na USD. Lokalnie TSUE nie podbił zmienności na FX, chociaż dało się zauważyć zwiększoną aktywność na notowanym sektorze bankowym. EUR/PLN konsoliduje blisko 4,56 PLN. Rynek ma świadomość, iż zejście poniżej 4,50 PLN wiąże się z ryzykiem wzrostu aktywności, choćby werbalnej, ze strony NBP.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dziś po sesji zaplanowany jest przegląd ratingu Polski przez Moody’s. Ponadto dużo uwagi przyciągać będzie wskazanie inflacji za kwiecień, gdzie szacunki rynkowe zakładają odczyt tuż poniżej 4% (3,8-3,9% r/r). Kwestie inflacji, i tego czy jest przejściowa, będą jednym z głównych tematów dyskusji ekonomistów w kolejnych miesiącach.

Notowania BOSSAPLN
Notowania EURPLN

Z rynkowego punktu widzenia na PLN nie dzieje się zbyt wiele. Po próbie podbicia zmienności większość par ustabilizował się w oczekiwaniu na impulsy z zewnątrz.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: s&p notowania | sp500 index | cena dolara online | akcje pgnig forum | sp 500 notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here