Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) faluje pod 4,55 zł, dolar (USD/PLN) zaczął dzień przy 3,73 złRynki wyciszyły zmienność po huśtawce z poprzednich dni, a inwestorzy wyczekują wieczornej decyzji FOMC. Indeksy w Azji krążą wokół poziomów odniesienia; stabilnie na FX. Ropa naftowa rośnie po dobrych danych o zapasach.

Kurs euro zaczyna spokojnie, w Japonii Nikkei225 rośnie o 0,3 proc.

W trakcie azjatyckiej sesji akcje fluktuowały przy zderzeniu nadziei na fiskalne wsparcie ożywienia oraz wątpliwości wokół skuteczności szczepionek w ograniczaniu pandemii. W wyborze kierunku nie pomaga mieszane zamknięcie sesji na Wall Street, gdzie Nasdaq wzrósł o 0,05 proc., ale S&P500 spadł o 0,15 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Inwestorzy w skupieniu wyczekują sygnałów od FOMC, który wieczorem przedstawi komunikat. Oczekuje się podtrzymania gołębiości i deklaracji o utrzymaniu programu skupu aktywów w obecnej formie jeszcze przez wiele miesięcy.

W Japonii Nikkei225 rośnie o 0,3 proc., chiński Shanghai Composite zyskuje 0,1 proc., a koreański KOSPI traci 0,6 proc.

Futures na DAX jest niżej o 0,2 proc., a kontrakt na S&P500 jest na poziomie odniesienia. Mocniej odbijają kontrakty na Nasdaq100 dzięki dobrym wynikom Microsoftu opublikowanym po zakończeniu sesji kasowej.

Na rynku walutowym indeks dolarowy krąży przy 90,2. Lekka presja dotyka waluty surowcowe  (NOK, NZD, AUD, CAD), które cofają się po wczorajszych wzrostach.

EUR/USD siedzi na 1,2160. Włoski premier Conte powiedział, że chce poparcia dla rządu „narodowego ratunku” i szuka nowego proeuropejskiego rządu. Wczoraj Conte złożył rezygnację po utracie poparcia większości parlamentarnej.

AUD/USD otrzymał wstępny impuls wzrostowy po danych o CPI z Australii. W IV kw. inflacja wyniosła 0,9 proc. r/r, prog. 0,7 proc. AUD/USD skoczył do 0,7763, ale potem wrócił pod 0,7740.

EUR/PLN faluje między 4,54 a 4,55. USD/PLN zaczyna dzień na 3,7370.

WTI rośnie dziś o 0,7 proc. do 53 USD/b z pomocą raportu API, który wskazał na nieoczekiwany spadek zapasów o 5,27 mln baryłek, podczas gdy oczekiwano wzrostu o 0,6 mln baryłek.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: internetowy kurs funta | biomed lub akcje | biomedlub | notowania akcji pgnig | sp500 wykres |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here