Polski złoty może zaliczyć ubiegły tydzień do udanych. W ostatnich dniach mogliśmy obserwować wyraźne umocnienie naszej waluty w stosunku do euro, dolara, funta i franka szwajcarskiego. 

Aktualizacja kursów najpopularniejszych waluty w Polsce w sobotę 2 listopada:

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2525 euro
USDPLN 3,8076 dolar
GBPPLN 4,9271 funt
CHFPLN 3,8641 frank

 

kursy walut

Najsilniejszy ruch był widoczny na USDPLN, gdzie polska waluta (PLN) zyskała aż 1,26% do amerykańskiej (USD). Z kolei ruch na EURPLN i GBPPLN wyniósł około 0,5%na korzyść złotego. Najmniej spośród omawianych walut tracił frank (CHF), który osłabił się jedynie 0,25% do złotego (PLN). Sprawdźmy poniżej jak wyglądają kursy walut w sobotę i czego możemy spodziewać w najbliższych dniach. 


Najważniejsze informacje walutowe:

  • Kurs dolara z szansą na spadki poniżej 3,80 zł?
  • Euro zbliża się do dolnego ograniczenia szerokiej konsolidacji, kurs po 4,25 zł
  • Kurs franka balansuje na wsparciu przy 3,86 zł
  • Kurs funta odbija od bariery 5 złotych. Obecnie kosztuje 4,93

Kurs dolara zbliża się do kluczowego wsparcia technicznego. USDPLN z szansą na odbicie?

Notowania USDPLN zbliżają się do kluczowego wsparcia. Po tym jak kurs nie zdołał wybić się powyżej strefy przy okrągłym poziomie 4 złotych, obserwujemy wyraźne spadki. Niemniej trzeba wziąć pod uwagę wsparcie, które wynika z dolnego ograniczenia układu Overbalance. Okolice 3,79 zł stanowią ważną podporę dla trendu wzrostowego.

Jeżeli poziom będzie broniony, to istnieje szansa na wygenerowanie jeszcze jednego ruchu w górę. W przeciwnym razie, wybicie wsparcia może prowadzić do spadków nawet w rejony 3,65 zł.

WYkres dolara do polskiego złotego
USDPLN interwał W1

Kurs euro dociera do dolnego ograniczenia długoterminowej konsolidacji. Czy to szansa na sygnał popytowy dla EURPLN?

Patrząc na interwał tygodniowy kurs euro do złotego dociera do bardzo ważnej strefy popytowej. Obszar zaznaczony kolorem zielonym wynika z dolnego ograniczenia szerokiej konsolidacji. Jest to więc świetne miejsce dla kupujących. Niemniej w przypadku zanegowania poziomu i wybicia dołem, spadki na EURPLN mogą przybrać na sile.

Wykres euro do polskiego złotego
EURPLN interwał W1

Kurs franka po 3,86 zł. Kolejny spadkowy tydzień na CHFPLN.

Notowania CHFPLN podobnie jak EURPLN docierają do ważnego wsparcia. Strefa na franku szwajcarskim przy poziomie 3,86 zł wynika z górnego ograniczenia kilkunasto miesięcznej konsolidacji. Jeżeli dojdzie do obrony, istnieje szansa na odbicie w kierunku linii szyi układu podwójnego szczytu. Z drugiej jednak strony, wybicie dołem może doprowadzić do przyspieszenia spadków i ruchu nawet w kierunku poziomu 3,73 zł.

Wykres franka szwajcarskiego
CHFPLN interwał W1

Kurs funta niweluje ostatnie wzrosty. GBPPLN odbija od poziomu 5 zł.

Kurs funta brytyjskiego zakończył tydzień pod kreską. Ponieważ emocje związane z Brexitem wyraźnie zmalały i termin wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii został przełożony, kurowi funta zabrakło “paliwa” do dalszych wzrostów. GBPPLN odbił się od okrągłego poziomu 5 zł, skąd rozpoczęła się aktualnie obserwowana korekta. Najbliższe wsparcia wynikają z położenia mierzeń Fibonacciego, najbliższe znajduje się przy 61,8% – 4,8840 zł.

Wykres funta do PLN
GBPPLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here