Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) czeka na RPP i dryfuje przy 4,52 złDolar słabszy po nocy z pomocą zatrzymanego wzrostu rentowności obligacji i tonowania oczekiwań dot. zmian w polityce Fed. Na rynku akcji nie wszędzie ujawnia się wracający apetyt na ryzyko. Odbija cena złota, traci Bitcoin.

Co dzieje się na rynkach?

Handlowi na rynku akcji w Azji brakuje jednoznacznego kierunku, nie otrzymując solidnych sygnałów z Wall Street, gdzie indeksy krążyły wokół poziomów odniesienia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Japoński Nikkei225 zyskał 1 proc., ale Shanghai Composite spada o 0,6 proc., za to koreański KOSPI jest wyżej o 0,7 proc.

Futures na S&P500 rośnie o niecałe 0,2 proc. po tym, jak wczoraj indeks zakończył sesję wzrostem o 0,04 proc.

Wsparciem dla poprawy nastrojów jest zahamowanie wzrostu rentowności obligacji skarbowych USA i zastopowanie aprecjacji USD. Rentowności 10-latek cofnęły się do 1,12 proc. z 1,1855 proc. w szczycie handlu we wtorek.

Kilku przedstawicieli FOMC odrzuciło perspektywę ograniczenia tempa zakupów obligacji. Prezes Fed w Cleveland Loretta Mester podkreśliła, że „nie będzie potrzeby zmiany polityki, jeśli gospodarka będzie się rozwijać zgodnie z oczekiwaniami”. Mester powiedziała, że polityka Fedu powinna pozostać „cierpliwie akomodacyjna” i że rozważania dotyczące korekt powinny pojawić się tylko wtedy, gdy ożywienie będzie „znacznie silniejsze niż oczekiwano”.

Prezes Fed z Bostonu, Eric Rosengren, podkreślił, że dyskusje o redukcji tempa QE prawdopodobnie nie zostaną podjęte „w najbliższym czasie” i spodziewa się, że obecne tempo zakupów aktywów utrzyma się do końca roku.

Kurs dolara wraca do spadków, euro i funt odbijają

Indeks dolarowy DXY wraca pod 90, a słabość dolara rozciąga się na crossy z większością walut G10. EUR/USD powrócił ponad 1,22, GBP/USD odbija do 1,3675.

Złoty spokojnie wyczekuje dzisiejszej decyzji RPP (spodziewamy się utrzymania polityki bez zmian). EUR/PLN dryfuje blisko 4,52.

Złoto korzysta na korekcie na rynku długu i cena kruszcu podbija do 1860 USD/oz. Bitcoin traci dziś 2,4 proc. i schodzi pod 33 900 USD.

Mocna pozostaje ropa naftowa z WTI prawie na 54 USD/b – najwyżej od lutego. Wg raportu API spadek zapasów surowca w USA w ubiegłym tygodniu wyniósł 5,82 mln baryłek, dużo więcej do oczekiwanych 2,7 mln baryłek.

Izba Reprezentantów USA zagłosowała za wezwaniem wiceprezesa Pence’a do rozpoczęcia procesu 25. poprawki mającej na celu usunięcie prezydenta Trumpa ze stanowiska.

Według źródeł. prezydent-elekt USA Biden ma szukać porozumienia z Republikanami w sprawie pomocy związanej z COVID-19, zamiast próbować przeforsować ustawodawstwo bez ich wsparcia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here