Naga Marketskurs euro, notowania euro i dolaraW piątek podtrzymywane jest odbicie na rynku akcji z impetem przywiedzionym z Wall Street, gdzie pomogła decyzja nadzoru o poluzowaniu reguły Volckera. Na FX panuje spokój z niewielkimi wahaniami. Ropa naftowa jest nieco wyżej.

Kurs ropy notuje lekkie wzrosty

Amerykański nadzór bankowy zatwierdził w czwartek zmiany w tzw. regule Volckera, które pozwolą bankom na zwiększenie współpracy z niektórymi funduszami poprzez zapewnienie większej jasności co do tego, co jest dozwolone.

Te artykuły również Cię zainteresują
Organy regulacyjne uchyliły również wymóg, zgodnie z którym pożyczkodawcy byli zobowiązani utrzymywać depozyty zabezpieczający przy obrocie instrumentami pochodnymi z podmiotami powiązanymi.

Decyzja pozwoli uwolnić część kapitałów banków i przełożyła się na wzrost cen ich akcji, pomagając zamknąć czwartkowe notowania wzrostem S&P500 o 1,1 proc.

Jednak część wzrostów została odwrócona po zakończeniu sesji w reakcji na wyniki stress testów banków. Fed nakazał największym bankom wstrzymać wypłaty dywidend i odradził skup akcji własnych do końca III kw.

Pozytywny nastrój przeniósł się na handel w Azji, gdzie japoński Nikkei225 rośnie o 1,2 proc., a koreański KOSPI zyskuje 1 proc. Giełda w Szanghaju jest zamknięta z powodu święta.

Nie znikają obawy związane z ekspansją koronawirusa w USA. Teksas i Kalifornia wstrzymują następna fazę otwierania gospodarki.

Na rynku walutowym dochodzi do niewielkich zmian. EUR/USD zatrzymał się przy 1,12, a GBP/USD przy 1,24.

EUR/PLN cofnął się do 4,4550 vs 4,47 u szczytu czwartkowej sesji.

Poprawa klimatu inwestycyjnego pomaga w odbiciu cen ropy naftowej – WTI rośnie o 0,5 proc. do 39,2 USD/b.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

 

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here