Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) cofa do 4,50 zł, dolar (USD/PLN) spada poniżej 3,70 złTrwa odbicie na rynku akcji w Azji w ślad za zieloną sesją w Europie i USA w środę. Inwestorzy znajdują ukojenie w gołębich deklaracjach Fed. USD jest lekko niżej przy braku jasnego kierunku na FX. Ropa naftowa sięgnęła 13-mies. szczytów.

Podsumowanie wydarzeń na rynku akcji

Akcje azjatyckie zyskały na wartości, ponieważ inwestorzy skupili się na perspektywach silniejszego od oczekiwań ożywienia i obietnicach Rezerwy Federalnej co do przedłużonego wsparcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
W czasie swojego drugiego dniu wystąpień w Kongresie prezes Fed Powell oddalił obawy o inflację, a wiceprzewodniczący Fed Richard Clarida powiedział, że widzi, jak bank centralny utrzyma obecne tempo zakupów obligacji przez pozostałą część roku.

Japoński Nikkei225 rośnie dziś o 1,67 proc., chiński Shanghai Composite zyskuje 0,4 proc., a Hang Seng wzrasta o 1,7 proc.

W Europie kontrakt na DAX jest wyżej o 0,5 proc., podczas gdy w USA futures na S&P500 rośnie o 0,2 proc.

Kursy walut bez wyraźnego kierunku. Kurs złotego odrabia część strat

Rynkowi walutowemu brak określonego kierunku i zmiany wśród głównych walut są niewielkie (poniżej 0,2 proc. vs USD). EUR/USD podchodzi do 1,2180, GBP/USD jest na 1,4160, USD/JPY rośnie do 105,90.

Złoty odrabia straty przy stabilizacji nastrojów na rynkach zewnętrznych. EUR/PLN cofnął się do 4,5060, USD/PLN spada do 3,70.

Ceny ropy rosną czwartą sesję z rzędu do najwyższych poziomów od ponad 13 miesięcy, czemu sprzyja potwierdzenie łagodnej polityki pieniężnej Fed i niższa produkcja ropy w Stanach Zjednoczonych. WTI zyskuje 0,3 proc. do 63,4 USD/b, Brent jest wyżej o 0,3 proc. na 67,3 USD/b.

Źródła zbliżone do OPEC+ twierdzą, że na posiedzeniu 4 marca grupa będzie dyskutować o umiarkowanym złagodzeniu ograniczeń dostaw ropy od kwietnia (o ok. 500 tys. baryłek/dzień), chociaż niektórzy sugerują, aby na razie utrzymać stabilną pozycję, biorąc pod uwagę ryzyko nowych niepowodzeń w walce z pandemią.

Bitcoin krąży wokół 50 000 USD, a złoto oscyluje blisko 1800 USD/oz (teraz 1795 US).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here