Naga Marketskurs złotego PLNOstatni kryzys finansowy z 2008-2009 roku wywołany był brakiem płynności finansowej banków. Brak obsługi kredytów oraz finansowania przedsiębiorstw spowodował olbrzymie problemy największych gospodarek świata. Uznaje się, że Polska przetrwała te perturbacje w sposób bardzo łagodny. Czy i tym razem będzie podobnie? Na podstawie doświadczeń zebranych przez ostanie lata działania naszego rządu ukierunkowane są na likwidację wszelkich barier finansowania m.in. poprzez wsparcie banków. Jakie będzie przełożenie tych działań na gospodarkę, możemy obserwować na wykresie kursu EUR/PLN. 


Kurs EUR/PLN odbija w dół

W związku z wprowadzeniem traczy antykryzysowej widać, że kurs EUR/PLN wyraźnie zwalnia. Euro nie ma siły a złotówka pod wpływem otwieranych kolejnych drzwi tarczy antykryzysowej zyskała dzisiaj nieco na wartości i odbiła się od poziomu 4,60

EUR/PLN interwał H1

Pozytywny impuls, wibracje z regionu

Pozytywny impuls przyszedł nie tylko ze strony naszej wewnętrznej gospodarki ale także ogólnej sytuacji geopolitycznej na której korzystają waluty egzotyczne.

– W regionie Europy Środkowo-Wschodniej pozytywne wibracje przychodzą ze strony rosyjskiego rubla, który korzysta na wzrostach cen ropy naftowej. Zyskuje też lira turecka, co potwierdza generalną poprawę postrzegania walut emerging markets – mówi Konrad Białas z TMS.

Zobacz także: Koronawirus zbiera coraz większe żniwo, spadki wracają na rynek akcji

Ostatni dołek, jak daleko może sięgać to odbicie?

Z technicznego punktu widzenia najbliższy istotny poziom wypada na  4,50. Jest to ostatni dołek, który może zatrzymać kurs EUR/PLN.

EUR/PLN interwał H1

Zarys konsolidacji, Jak długo to potrwa

Warto jednak zwrócić uwagę, że w szerszej perspektywie czasowej widzimy zaawansowany zarys konsolidacji, która może zbyt długo nie potrwać. Jeśli nie będzie żadnego impulsu ze strefy euro konsolidacja może przeciągnąć się nawet przez czas pandemii.

EUR/PLN interwał H4

Zobacz także: DAX osiąga wczorajszy cel drugiego wsparcia intraday. Co dalej?

To czy kurs wyjdzie górą, czy dołem zależny już od czynników, które każdego dnia napływają na rynek. Wcześniejsze wskaźniki ekonomiczne niewiele nam tutaj pomogą ponieważ ich obliczenia dokonuje się na podstawie innej kondycji gospodarki. Pozostaje nam zatem obserwować, jak stopniowo rozpędza się machina finansowania przedsiębiorstw, co na pewno przedłoży się na wyraźną sytuację techniczną EUR/PLN.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here