Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) blisko złamania oporu Globalna nerwowość związana z COVID-19, która przekłada się na mocniejszego USD (chociaż EURUSD pozostaje ponad 1,18), udziela się też złotemu. Uwagę przykuwa słabość regionu, zwłaszcza korony czeskiej, gdzie pandemia COVID-19 jest najdotkliwsza w Unii Europejskiej (tamtejszy rząd wystąpił o pomoc w ramach programu RescEU – rezerw materiałów medycznych).

Inwestorzy zwrócili także uwagę na słowa polskiego ministra zdrowia, który dał do zrozumienia, że będzie rekomendował premierowi wprowadzenie całkowitego lockdownu, jeżeli dynamika zakażeń nie zacznie hamować się w ciągu najbliższych, kilkunastu dni.

Wykres dzienny EURPLN

Na wykresie EURPLN rośnie ryzyko, że poniedziałkowa świeca będzie pierwszą białą od kilku dni, a jej zamknięcie w obszarze 4,59 zwiększa ryzyko wyłamania oporu 4,5950 i wzrostu w okolice marcowych szczytów przy 4,6320.

Wykres dzienny USDPLN

Na wykresie USDPLN z kolei widać, że rejon 3,8450 okazał się w ostatnich dniach wsparciem z którego zaczyna być wyprowadzana kolejna fala wzrostowa. Jeżeli EURUSD zejdzie mocniej poniżej 1,18, to da to impuls do próby wyłamania maksimów z połowy miesiąca przy 3,90.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here