Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) będzie przesuwał się w zakresie 4,40-4,55 zł, uważa INGKurs euro do złotego w krótkim terminie może się osuwać, nie powinien jednak spadać poniżej poziomu 4,40 zł (długoterminowo), uważają analitycy ING. Zejście do niższych poziomów ma być okazją do zawierania długich pozycji na EUR/PLN z celem w ujęciu trzymiesięcznym na wysokości poziomu 4,48 zł,

  • ING pozostaje ostrożny w swoich prognozach EUR/PLN, które w porównaniu ze średnią rynkową pozostają zdecydowanie skromniejsze
  • Na przestrzeni kolejnych 12 miesięcy ING zakłada utrzymanie się niepewności politycznej, która może osłabiać EUR/PLN będąc jednocześnie okazją do kupowania pary walutowej
  • W perspektywie końca przyszłego roku instytucja prognozuje, że kurs EUR/USD znajdzie się na poziomie 4,40 zł, wobec 4,51 zł według projekcji rynkowych

Kurs euro powyżej 4,55 zł oznacza mocne niedowartościowanie złotego, twierdzi ING

Zdaniem analityków ING kurs EUR/PLN na przestrzeni kolejnych 12 miesięcy może osuwać się w kierunku poziomu 4,40 zł, nie powinien jednak go trwale wybić, a test tej strefy będzie okazją do zakupów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Unijny impas został zignorowany przez rynki. Dopiero od niedawna słabość złotego jest widoczna w stosunku do rosnącego kursu EUR/USD. Jeśli ten konflikt się pogłębi, może to doprowadzić do przejściowego wzrostu kursu EUR/PLN pomimo pozytywnych nastrojów w EM. Nasz model finansowej wartości godziwej sugeruje, że poziomy EUR/PLN powyżej 4,55 oznaczają znaczne niedowartościowanie PLN i przeszacowanie poniżej 4,40. Krótkoterminowe przekroczenia tych poziomów mogą mieć jednak miejsce. Słabość złotego w obliczu wydarzeń politycznych wydaje się być dobrym punktem do wejścia w przypadku jakichkolwiek spadków EUR/PLN w 2021 r. – komentował zespół ING.

Ryzyko krótkoterminowej słabości EUR/PLN, prognoza ING

Jednocześnie ING jest zdania, że polskie weto w sprawie funduszu naprawczego UE nie musi mieć wcale silnie negatywnego wpływu na PLN, co ograniczać mają następujące czynniki:

– Do czynników, które powinny ograniczyć negatywną reakcję złotego w przypadku polskiego weta wobec funduszu naprawczego należą m.in: (i) 3,5% nadwyżka rachunków bieżących (ok. 6% wraz z rachunkiem kapitałowym), (ii) wysoki zasób przyjętych, ale niezapłaconych projektów unijnych oraz (iii) niedoważenie klientów zagranicznych w polskich obligacjach rządowych – podsumował ING.

Jeżeli chodzi natomiast o węgierskiego forinta, który również znalazł się pod presją weta, ING nie wróży lokalnej walucie dobrej kondycji i zakłada stopniowe osłabianie w skali 12 miesięcznej. Rekomendacja wydana przy cenie EUR/HUF na poziomie 358,7 zakłada wzrost do grudnia 2021 roku do poziomu 367.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs euro z niepewną przyszłością. “No deal” bardzo możliwy zdaniem premiera UK
Następny artykułAnaliza techniczna to sztuka, uważa Grzegorz Moskwa ekspert Ichimoku
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here