Kurs euro (EUR/PLN) 0,5 proc. pod kreską, dolar i frank również tracą do złotego 20 lipca
Kursy walut z polskim złotym w piątek

Podczas pierwszej sesji handlowej w tym tygodniu możemy obserwować dobre nastroje na parach z polskim złotym. W poniedziałek złotówka umacnia się do franka, dolara i euro. Nasza waluta nieznacznie traci w godzinach popołudniowych jedynie w ujęciu z funtem brytyjskim. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

Finax
  • Polski złoty traci w poniedziałek jedynie do funta brytyjskiego
  • Złotówka umacnia się pod na początku tygodnia w ujęciu do dolara, franka i euro
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8940 zł 20.07.2020, godzina 16:45
Kurs euro EURPLN 4,4530 zł 20.07.2020, godzina 16:45
Kurs funta GBPPLN 4,9235 zł 20.07.2020, godzina 16:45
Kurs franka CHFPLN 4,1470 zł 20.07.2020, godzina 16:45

Kurs dolara pogłębia przecenę

Podczas pierwszej sesji handlowej w tym tygodniu dolar amerykański pogłębia przecenę. Amerykańska waluta traci dziś ponad 0,6% w ujęciu do PLN. Patrząc technicznie, para walutowa USD/PLN odbijała się w ostatnim czasie od strefy oporowej przy 3,97 zł. Poziom ten pozostaje istotnym oporem w średnim terminie.

Dopóki kurs znajduje się poniżej obowiązuje tendencja spadkowa. Aktualnie bazowym scenariuszem jest ruch w kierunku wsparcia przy 3,87 zł. Niemniej należy zauważyć, że notowania już dotarły do poziomu ostatnich dołków, dlatego kupujący mogą pojawić się już tutaj.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs euro do złotego wraca poniżej oporu

Kurs euro do złotego znajduje się dziś wyraźnie pod kreską. Para walutowa wraca więc poniżej poziomu wynikającego z górnego ograniczenia układu 1:1 (4,47 zł). Tak długo jak notowania nie wrócą powyżej, obowiązuje scenariusz spadkowy. Aktualnie najbliższe wsparcie może stanowić poziom 4,4330 zł

Wykres EUR/PLN

EUR/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN reaguje przy 4,91 zł

Na kursie funta do złotego mogliśmy obserwować spadki na początku dzisiejszej sesji. Pomimo, że dzień rozpoczął się od przeceny, funt brytyjski zdołał odrobić straty i aktualnie znajduje się na niewielkim plusie w stosunku do PLN.

Patrząc technicznie na wykres, cena odbiła się od lokalnego wsparcia wynikającego z wcześniejszych reakcji cenowych. Dopiero jej wybicie dołem powinno otworzyć drogę do głębszej przeceny. Z kolei jeżeli wsparcie przy poziomie 4,91 zł będzie dalej skutecznie bronione, istnieje szansa na ponowny atak strefy oporowej, wypadającej w rejonach okrągłego poziomu 5 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN poniżej poziomu 4,1850 zł

Frank szwajcarski znajduje się dziś pod kreską w relacji do złotego. Para walutowa CHF/PLN, utrzymuje się więc poniżej ważnej strefy oporowej przy 4,1850 zł, co może przemawiać za pogłębieniem spadków. Jeżeli sentyment nie ulegnie zmianie, niewykluczony jest nawet ruch w kierunku strefy zaznaczonej kolorem zielonym. Scenariusz ten zostanie zanegowany dopiero w momencie powrotu powyżej wspomnianego poziomu 4,1850 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here