Naga MarketsPodczas wtorkowej sesji handlowej dział analiz niemieckiego banku – Commerzbnak wydał notę, w której wskazuje, że kurs euro wobec kursu funta szterlinga nadal powinno doświadczyć osłabienia. Para EURGBP w ostatnim czasie znacznie odbiła notowania oddalając się od ostatniego dołka, jednak w jego okolice nadal może powrócić. Jak twierdzi Axel Rudolph, analityk podmiotu – szansa na zejście w okolice 0.82900 GBP jest duża.


Wtorkowe notowania przynoszą kolejną falę wzrostów na parze EURGBP. W tym momencie kurs euro w stosunku do kurs funta szterling oscyluje w okolicach 0.84500 GBP, docierając do strefy oporu wyznaczanej z interwału dziennego. Tej sytuacji przyglądają się analitycy niemieckiego banku – Commerzbank, którzy wskazują, że umocnienie euro może nie potrwać długo.

Zobacz również: Kurs funta (GBP) spada, kiedy rząd Wielkiej Brytanii planuje zrewidować porozumienie o wycofaniu z UE

Według nich, para EUR/GBP prawdopodobnie będzie w dalszym ciągu prowadzić handel pomiędzy poziomami 0.8239 GBP, a strefą 0.8393 GBP z naciskiem na prowadzony w tych okolicach kanał spadkowy.

wykres Kurs euro EURGBP D1 17.12.2019
Kurs euro EURGBP D1 17.12.2019

W tym momencie, prócz najniższego punktu 0.82800 GBP wyłania się również strefa 0.8167/18 GBP, która może w niedługim czasie służyć jako kolejny cel dla pary EURGBP. Analitycy wskazują, że choć umocnienie pary jest widoczne, to nadal znajduje się ona w kanale spadkowym i tylko wybicie zakresu 0,8509 GBP może zanegować ich zdanie co do dalszej obniżki.

Może Cię zainteresować: Kurs funta GBP/PLN ostro w dół. Co dalej z euro, dolarem i frankiem?

Poziom opisywany w nocie jako potencjalny kolejny target dla pozycji krótkich – to poziomy z 2016 roku, które odwiedzone stanowiłby zejście o kolejne 370 – 400 pipsów od obecnej ceny.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here