Naga Marketskurs euro, notowania EURW poniedziałek kurs euro pozostaje stabilny do dolara amerykańskiego (EURUSD) po przetestowaniu czterotygodniowych minimów w związku z utrzymaniem przez popularnego greenbacka wzrostów wynikających z optymizmu dotyczącego podpisania umowy handlowej przez USA i Chiny, których rynkowa wojna negatywnie odbiła się na globalnej gospodarce.

Kurs euro odbija od miesięcznych minimów. EURUSD zyskuje 0,13% w poniedziałek

Oficjele po obu stronach konfliktu handlowego stwierdzili w zeszłym tygodniu, że wstępne porozumienie dotyczące porozumienia celnego zostało zawarte, wymaga jednak sfinalizowania szczegółów. Co prawda jest to dopiero pierwszy etap umowy mającej na celu zakończyć wojnę handlową, jednak rynki pozytywnie patrzą w przyszłość.

Ruchy rynkowe pozostają ostrożne, traderzy cały czas wypatrują bowiem kolejnych informacji na linii USA-Chiny, a w stosunku do japońskiego jena będącego walutą bezpiecznej przystani kurs dolara osuwał się na początku tygodnia. Uczestnicy rynku reagowali głównie na eskalację konfrontacji politycznych w Hongkongu.

Kurs euro 11 listopada, w momencie publikacji artykułu, poruszał się w okolicach 1,1026 USD, w niedużej odległości od dołków z 15 października na 1,1016 USD testowanych w zeszły piątek. W tym samym czasie japoński jen umacniał się do 0,3% (108,93 JPY) w stosunku do dolara.

Z kolei kurs funta rośnie o 0,4% do 1,2825 USD pomimo faktu, że agencja ratingowa Moody’s ostrzegała w piątek, że może ponownie obciąć prognozy dotyczące zadłużenia UK. Wzrostów nie zatrzymał nawet fakt, że brytyjska gospodarka rozwijała się najwolniej od 10 lat – zgodnie z danymi opublikowanymi w poniedziałek.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here