Naga Markets



Kurs euro (EUR) i kurs funta (GBP) z ryzykiem dalszych spadków do dolara (USD)W dobie pandemii kluczowymi informacjami stają się oczywiście te mogące mieć wpływ na jej przebieg, a także tak zwane szybkie wskaźniki mierzące kondycję gospodarek. Siłą rzeczy dane agregujące informacje z całego miesiąca ustępują tym, które zbierają dane znacznie szybciej. Z tego też powodu wczorajsze cotygodniowe dane nt. nowych wniosków od bezrobotnych w USA były o wiele ważniejsze od wyliczeń Departamentu Pracy USA.


Ich interpretacja będzie zaburzona przez samą metodologię liczenia tych danych, które zbierają dane z połowy miesiąca.  Poza danymi z rynku pracy dzisiaj poznamy też dane ISM dla usług, które mogą pokazać mocne załamanie w tym sektorze (szacunki mówią o 43 pkt.).

Kurs funta (GBP/USD) Szansa na wybicie dołem z konsolidacji

Po kilku dniach wahań w obszarze ograniczanym od dołu przez strefę 1,2270-1,2300, a od góry 1,2430-1,2485, pojawia się szansa na opuszczenie tej konsolidacji dołem. Pretekstem do tego mogą być słabsze dane PMI dla usług, jakie poznaliśmy o godz. 10:30 (w marcu 34,5 pkt.), ale i też generalnie obawy związane z tym jak brytyjska gospodarka poradzi sobie z COVID-19 w sytuacji pozostawania jedną nogą w UE,a jedną poza (taki stan zawieszenia jest równie niekorzystny, gdyż może ograniczać możliwość wykorzystania niestandardowych działań przez władze).

Wykres dzienny GBPUSD
Wykres dzienny GBPUSD

Kurs euro (EUR/USD) – coraz bliżej testu 1,0777

Pozycja dolara na tym rynku jest coraz mocniejsza, co potwierdzane jest też przez dzienny oscylator RSI 9. Przed nami test okolic dołka z 20 lutego, czyli okolic 1,0777. Czy zostaną naruszone? To może zależeć od sentymentu na rynkach akcji po południu, które będą pod wpływem danych makro (ważniejszy będzie ISM dla usług, niż dane Departamentu Pracy), ale bardziej widoczne może być pozycjonowanie się rynku pod kolejny weekend z COVID-19. Do tej pory z reguły po dwóch dniach przerwy w handlu notowana była większa awersja do ryzyka. A na tym dolar zyskuje.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Dzisiaj poznaliśmy ostateczne odczyty usługowych PMI za marzec w strefie euro.  Dane okazały się słabsze od pierwszych szacunków (26,4 pkt. wobec 28,4 pkt.). Teoretycznie ich przydatność jest obecnie niska, ale dla euro jest to dodatkowy pretekst do spadków.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here