Naga MarketsKurs euro kurs dolara kurs funtaW swojej ostatniej publikacji analitycy UOB skupili się na kursie euro i funta do dolara amerykańskiego. Czego możemy spodziewać się na EURUSD i GBPUSD w najbliższym czasie?


Kurs euro i funta do dolara wg UOB

Analitycy UOB oczekują, że w najbliższym czasie kurs funta do dolara przekroczy opór przy okrągłym poziomie 1,30 USD. Niemniej zwracają także uwagę, że dojście do 1,3070 wydaje się na razie mało prawdopodobne.

“Wczoraj podnieśliśmy swoją prognozę dla kabla, sugerująć, że może on zaatakować opór przy 1,2980 i określając kolejny istotny poziom oporu przy 1,30 USD. Umocnienie funta przekroczyło nieznacznie nasze oczekiwania, ponieważ wczoraj kus znalazł się nawet na poziomie 1,3012. W ciągu najbliższych 24 godzin prawdopodobny est dalszy ruch w górę, w kierunku 1,3040, zanim dojdzie do jakiejś większej korekty. Wsparciem pozostają poziomy 1,2975 i 1,2955.”

Z kolei w przypadku ujęcia euro w stosunku do dolara, stratedzy z UOB wciąż widzą możliwość na ruch w kierunku 1,1120 w najbliższej przyszłości.

“Wczoraj podkreśliliśmy, że istnieje miejsce na wzrosty na parze EURUSD, pisaliśmy o szansie na przekroczenie oporu przy 1,1096, zanim dojdzie do większej korekty. Oczekiwania nie spełniły się ponieważ wczorajsze wzrosty były umiarkowane, handel odbywał się w przedziale 1,1064 – 1,1093. Niemniej bazowy scenariusz pozostaje wzrostowy. Nadal widzimy szansę na umocnienie EUR w stosunku do USD i wyjście pary walutowej powyżej poziomu 1,1096. Kolejny opór przy 1,1125 wydaje się jednak raczej poza zasięgiem jeśli chodzi o najbliższe 24 godziny”

Zobacz także: Wojna handlowa wraca na pierwszy plan, indeksy mocno w dół

Sytuacja techniczna na wykresie EURUSD

Patrząc na interwał D1 najpopularniejszej pary walutowej, można zauważyć, że cena utknęła w 100 pipsowym przedziale konsolidacyjnym. W ostatnim czasie wyraźne wsparcie stanowią okolice poziomu 1,10 USD, a opór znajduje się przy 1,11. Dopóki nie dojdzie do wybicia, kurs może poruszać się w trendzie horyzontalnym.

Wykres EURUSD
EURUSD interwał D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here