Notowania euro niestrudzenie rosną podczas ostatnich kilku sesji handlowych, sprawiając, że wiara w europejską walutę zaczyna odzyskiwać. Para EUR/GBP po fali zwyżek dociera jednak do istotnej strefy oporowej, która może dać inwestorom ciekawy setup po setupie, czyli dwa schematy rozegrania aktualnej sytuacji. Przyjrzyjmy się parze na wykresie H1.


Sentyment wzrostowy wrócił do łask pary euro do funta szterlinga, po tym, jak euro zyskuje do znacznej części walut. W tym momencie para dociera do poziomu 0.90540, która jest relatywnie ważną strefą – stanowiącą strefę oporową, testowaną na przestrzeni ostatnich tygodni. Zakładając klasyczne podejście – para powinna w tym momencie wykonać korektę ostatniego impulsu wzrostowego a następnie – jeśli sentyment się utrzyma – zainicjować kolejną kampanię wzrostowa z celem nowych szczytów.

EUR/GBP – potencjalny scenariusz

Wiedząc już gdzie wytyczona została strefa podażowa – widoczna jednocześnie dość wyraźnie na zamieszczonym poniżej wykresie – para określony poziom korekty ma na strefie 0.90190, której nie powinna przekroczyć, jeśli chce utrzymać sekwencję wzrostową. Jeśli faktycznie w tym przypadku dojdzie do korekty w wyznaczone poziomy, oczekiwać się bezie dalszej kontynuacji wzrostów dokładnie w sposób rozrysowany na poniższym wykresie. Wówczas, sygnałem wzrostowym może być świeca pin-barowa bądź posługiwanie się dynamicznym wsparciem. Wówczas targetem dla pozycji długich będzie poziom minimum 0.90900, choć oczekiwane jest finalnie wybicie tej strefy i ustanowienie nowego high z ostatnich tygodni.

wykres EURGBP H1 10.01.2019
EURGBP H1 10.01.2019

Negacją scenariusza wzrostowego będzie oczywiście przekroczenie poziomu maksymalnej korekty, która może się odbyć. Wówczas – po przełamaniu poziomu oczekiwane będzie dalsze zejście w okolice poziomu 0.89600 – czyli ponownego testu wsparcia pary EUR/GBP.

Tymczasem prawdopodobieństwo realizacji scenariusza wzrostowego na tę chwilę wydaje się bardzo duże.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here