Naga MarketsKurs euro (EUR/GBP) nakreślił niedźwiedziego pin bara. Czas na powrót do spadków?Kurs euro do funta w pierwszej połowie września bardzo mocno zyskiwał. Wzrost na parze walutowej EUR/GBP powstrzymał jednak obszar oporu w obrębie 0,9290. Od tego czasu obserwujemy korektę, która pozwoliła nakreślić linię trendu spadkowego.

  • Korekta na EUR/GBP utrzymuje się pod linią trendu
  • Pozytywny test oporu daje szansę na powrót do spadków
  • Najbliższe wsparcie wypada w okolicach 0,9055

EUR/GBP i pin bar na konfluencji oporu

Opór w postaci wspomnianej na wstępie linii trendu spadkowego testowany był podczas wczorajszej sesji. Wynik testu okazał się pozytywny, a na wykresie utworzył się niedźwiedzi pin bar sugerujący potencjał do spadków. Dodatkowo, linia trendu zbiega się w tym miejsce z oporem horyzontalnym przy 0,9140, co stanowi dodatkowy czynnik konfluencji.

Zobacz też: Forex Tester. Najlepsze narzędzie do testów i symulacji?

Dziś niedźwiedzie testują minima wczorajszej sesji, których pokonanie otwierałoby drogę do strefy wsparcia w okolicach 0,9055. Kolejny kluczowy obszar obrony w przypadku kontynuacji spadków znajdziemy dopiero przy 0,8950.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Alternatywnie, zanegowanie formacji pin bar stanowiłoby sygnał dla byków. Kluczowym oporem przy tym scenariuszu ponownie będzie strefa w okolicach 0,9300 GBP.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here