Naga MarketsO godzinie 11:00 poznaliśmy dane z Niemiec i strefy euro. Pierwsza reakcja była raczej mała, jednak kilka minut po 11, ruch zaczął przybierać na sile, aktualnie na EUR/USD możemy obserwować spadki na niecałe 30 pipsów.


Ruch jaki możemy obserwować wynika prawdopodobnie z doniesień jakie poznaliśmy kilka minut po godzinie 11, a nie z samego odczytu ZEW. Jak donosi Reuters: “kilku przedstawicieli EBC wątpi, czy prognozy makroekonomiczne wskazujące na odbicie dynamiki PKB w drugiej połowie roku się zmaterializują”. Wracając jednak do samych odczytów godziny 11:00, indeks instytutu ZEW dla Niemiec wypadł na poziomie 3,1 pkt., oczekiwano odczytu na poziomie 0,5 pkt, a ostatnio było to -3,6 pkt. Subindeks bieżącej sytuacji wyniósł 5,5 pkt, co jest odczytem gorszym od prognoz, wynoszących 8,5 pkt. (poprzednio 11,1 pkt.). W przypadku strefy euro, indeks wypadł na poziomie 4,5 pkt., co jest wynikiem lepszym od prognoz.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kalendarz makro dane strefa euro
źródło: investing.com

Sytuacja techniczna na kursie euro do dolara

Kurs euro do dolara EUR/USD wyraźnie spada po godzinie 11:00. Reakcja pojawiła się kilka minut po publikacji i nie jest do końca związana z odczytem ZEW, na tę chwilę jest ruch w dół na niecałe 30 pipsów w dół. Tym samym notowania dotarły do strefy wsparcia, o której wspominałem w porannej analizie rynków. Niewykluczone, że pojawi się tutaj reakcja popytu, poziom może być także testowany po raz drugi. tendencja cały czas jest wzrostowa, dlatego dopóki dolne ograniczenie układu Overbalance nie zostanie, wybite – obowiązuje scenariusz wzrostowy.

Kurs euro do dolaraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here