Naga MarketsPiątkowa sesja rozpoczyna się od niewielkich wzrostów na kursie euro do dolara. Dolar traci w stosunku do euro 0,17%. Aktualnie kurs EUR/USD kształtuje się na poziomie 1,1321. Podczas dzisiejszej sesji należy zwrócić uwagę na dane z USA, które będą publikowane o godzinie 14:15 oraz 15:00.  Przypomnijmy, że Stany Zjednoczone zmieniły już czas na letni, stąd wcześniejsze godziny publikacji danych makro, a także otwarcia giełd. 


Dolne ograniczenie konsolidacji wybronione

Kurs euro do dolara EUR/USD utrzymuje się od kilku miesięcy w szerokiej konsolidacji. Całkiem niedawno, tj. pod koniec ubiegłego tygodnia, mogliśmy obserwować nieudaną próba wybicia dołem. Wyjście dołem okazało się jedynie chwilowe, i od tej pory rynek wyraźnie pnie się do góry. Jeżeli chodzi o interwał D1, to dopóki poziom 1,1550, lub 1,1220, nie zostanie wybity – znajdujemy się w trendzie horyzontalnym. W przypadku takiej konsolidacji należy brać pod uwagę sytuację na niższym interwale czasowym, i tam szukać miejsc do wejścia w pozycję.

Wykres EUR/USD

Lokalna tendencja wzrostowa na kursie euro do dolara niezagrożona?

Jeżeli chodzi o sytuację na niższym przedziale czasowym na parze EUR/USD, to widzimy wyraźną tendencję wzrostową. Rynek miał chwilowy problem z pokonaniem strefy oporu przy 1,1300, natomiast w tej chwili powinna stanowić ona wsparcie. Dopóki kurs euro do dolara utrzymuje się powyżej, obowiązuje scenariusz wzrostowy z celem na 1,1360, a nawet 1,1400. Zanegowanie tendencji nastąpi w momencie powrotu poniżej 1,1300, wtedy też będzie można spróbować rozegrać pozycje krótkie z celem na 1,1230, lub niżej.

Wykres EUR/USDConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here