Naga MarketsKurs euro EURPLN 17 maja 2019Kurs euro wobec kursu polskiego złotego w ostatnim czasie znacznie odrabia straty. Jeszcze na początku listopada kurs euro oscylował wokół poziomu 4,2450 PLN, ustanawiając dotychczasowy dołek z wykonywanej korekty sierpniowych wzrostów. W tym momencie kurs EURPLN rośnie do poziomu 4,3050 PLN docierając do ważnych poziomów oporowych, wyznaczanych z interwału dziennego. Na chwilę obecną nie widać, aby para mocno się tym przejęła, jednak inwestorzy walutowi powinni przyglądać się sytuacji, ponieważ klasyczna reakcja będzie oznaczać cofnięcie ceny. Według bankowców, których zdanie bada agencja badawcza Kantar TNS – kurs EURPLN na koniec grudnia obecnego roku ma wynosi 4,29 PLN.


EUR/PLN z szansą na 4,29 do końca roku

Początek miesiąca był dla pary EURPLN zdecydowane okresem odbicia, kiedy to para przekroczyła już nieco ponad 40 procent odrobienia spadków zainicjowanych w połowie września. Najniższa cena w listopadzie wynosiła 4,2450 PLN podczas gdy w tym momencie kurs euro wobec kursu polskiego złotego wynosi 4,3050 PLN. Para jednak dotarła do bardzo ważnej strefy – bliskich okolic oporu wyznaczanego na wykresie dziennym, stanowiącym układ wspierający dalsze spadki.

Miejsce to dobrze widoczne jest na poniższym wykresie pary EURPLN. Do tego momentu para jeszcze nie reaguje klasycznie na strefę – i nadal pozostaje szansa na wzrosty nawet do poziomu 4,31 PLN, gdzie oczekiwana byłaby niewielka korekta, która mogłaby nadal służyć inwestorom do poszukiwania sygnałów wskazujących na siłę europejskiej waluty względem polskiego złotego.

wykres Kurs euro EURPLN H4 27.11.2019
Kurs euro EURPLN H4 27.11.2019

Obecnie kurs pary nie generuje jeszcze sygnałów świadczących o możliwej przecenie. Kurs może ustabilizować się w przedziale 4,30 – 4,32 w najbliższym czasie, chociaż ankietowani bankowcy, według agencji badawczej Kantar TNS uważają, że grudzień na parze zakończy się kursem 4,29 PLN. Zdaje się to być bardzo bezpieczną analizą, ponieważ z jednej strony pary wykazuje tendencje wzrostowe, z drugiej zaś – nadal znajduje się w zakresie korekty ostatnich spadków, mogącej zakończyć się dalszym obsunięciem notowań pary EURPLN.

USD/PLN po 3,91?

Bankowcy skupi się również na parze USDPLN, która według nich zakończy rok na poziomie 3,91 zł, podczas gdy obecna wycena pary stanowi poziom 3,9150 PLN. W tym momencie na dziennym wykresie pary widać, że kurs znacznie odrobił już część spadków z rekordowych poziomów w tym roku – 4,0200 PLN. Jeśli kurs utrzyma tendencję wzrostu do poziomu 3,96 PLN do końca miesiąca oraz początku grudnia istotnie korekta może znieść wykres ponownie do zakresu 3,91 PLN – 3,85 PLN, które są bliskie do szacunków bankowców ankietowanych przez badanie agencji.

wykres Kurs dolara USDPLN D1 27.11.2019
Kurs dolara USDPLN D1 27.11.2019


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here