Rynkowe szachy - EurodolarPodczas dzisiejszej sesji amerykańskiej możemy obserwować podwyższoną zmienność. O godzinie 14:30 poznaliśmy ważne dane z USA, był to odczyt PKB, który wypadł bardzo pozytywnie. Analitycy oczekiwali wyniku na poziomie 2,3%, podczas gdy finalnie wyniósł on 3,2%. Warto dodać, że miesiąc temu wskaźnik wyniósł zaledwie 1,3%.


Kurs euro do dolara po danych z USA

Jak się okazuje, pierwszy kwartał 2019 roku, wcale nie jest taki zły, jak się tego spodziewano. Nie widać dalszego spowolnienia gospodarki. Dane wspierają również amerykańskie indeksy. Drugim odczytem, który poznaliśmy zaledwie 30 minut temu, był indeks zaufania konsumentów Uniwersytetu Michigan. Odczyt również okazał się lepszy od prognoz. Jak reaguje kurs euro do dolara (EUR/USD)?

Kurs euro do dolara (EUR/USD) odbija

W ostatnich dniach na parze walutowej EUR/USD mogliśmy obserwować wyraźne spadki. Dzisiejsza sesja przynosi wyraźne odbicie. Kurs po godzinie 14:30 ruszył mocno w dół, jednak po chwili odrobił całe spadki i w tej chwili cena znajduje się 50 pipsów powyżej minimów sesyjnych. Doszło również do wybicia lokalnego układu geometrycznego, co może świadczyć o chęci wykonania większej korekty wzrostowej. Aktualnie celem dla wzrostów powinien być opór przy 1,1190. Dopiero jego wybicie może doprowadzić do większych wzrostów.

Kurs euro do dolara 26 kwietnia 2019

Patrząc na wykres w długim terminie, cały czas widać presję podażową. O sygnale zakupowym będzie można myśleć w momencie powrotu powyżej poziomu 1,1190, czyli ostatnich minimów. Wtedy też celem dla kursu EUR/USD będzie atak na linię poprowadzoną po ostatnich wierzchołkach, a dopiero jej wybicie może doprowadzić do przyspieszenia wzrostów.

Kurs euro do dolara 26 kwietnia 2019


Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here