Naga MarketsKurs euro kurs dolara kurs funtaKurs euro umacnia się do dolara od początku miesiąca, jak na razie to strona popytowa ma przewagę i niewykluczone, że wkrótce EUR/USD znajdzie się na wyższych poziomach. Dziś za jedno euro trzeba płacić 1,1330. W przypadku funta brytyjskiego możemy obserwować wyhamowanie spadków, jednak ciężko jeszcze mówić o tendencji wzrostowej. Wczorajsze dane odnośnie PKB okazały się gorsze od oczekiwań co sprawdziło kurs GBP/USD na niższe poziomy. Dziś za jednego funta zapłacimy 1,2700 dolara. Co dalej czy funt ma szansę na wzrosty, a może jednak to tylko chwilowy przystanek i zobaczmy niższe poziomy?


Kurs euro z szansą na dalsze wzrosty

Jeżeli chodzi o sytuację techniczną na EUR/USD, to od 30 maja możemy obserwować wyraźną tendencję wzrostową, co prawda jest to jedynie korekta wzrostowa w trendzie spadkowym z jakim mamy do czynienia od dłuższego czasu. Niemniej w ostatnim czasie przeważa popyt, a to przemawia za dalszymi wzrostami. Aktualnie cena dotarła do oporu, gdzie z kolei może dojść do wykonania ruchu spadkowego, jednak dopóki cena znajduje się powyżej strefy przy 1,1255, obowiązuje tendencja wzrostowa. Poziom 1,1320 jest na tę chwilę kluczowy, w momencie jego pokonania spodziewałbym się przyspieszenia wzrostów. Jeżeli jednak cena będzie się utrzymywać poniżej, istnieje szansa na test wsparcia przy 1,1255.

Zobacz także: Poranny przegląd rynków. Indeksy kontynuują wzrosty, a złoto traci

Wykres euro do dolara eurusd 11 czerwca 2019

Formacja odwrócenia trendu na GBP/USD?

Dziś poznaliśmy ważne dane z Wielkiej Brytanii. Po godzinie 10:30 kurs funta ruszył w górę. Tym samym scenariusz z formacją pochodzącą z klasycznej analizy technicznej jest wciąż możliwy. Mowa tutaj o strukturze oRGR, czyli odwróconej głowie z ramionami. Jeżeli kurs zdoła wyjść powyżej poziomu 1,2740, ruch wzrostowy może przyspieszyć. Wtedy też celem dla wzrostu byłby nawet poziom 1,2870, gdzie wypada kluczowy opór. Mam tutaj na myśli geometrię 1:1, która jest potwierdzona dołkami z 25 kwietnia tego roku.Wykres funta do dolara gbpusd 11 czerwca 2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here