Świnka skarbonka z plastrem na pęknięciuW trakcie poniedziałkowej sesji kurs euro kontynuował zeszłotygodniowe spadki i wyraźnie osuwał się poniżej poziomu 4,30 zł. Wtorkowy poranek przynosi wyhamowanie spadków, nie zmienia to jednak faktu, że notowania EURPLN testowały poziomy obserwowane ostatni raz 1 sierpnia i coraz wyraźniej zbliżają się w kierunku lipcowych minimów, zlokalizowanych 5 groszy niżej od obecnych cen.

  • Eurozłoty traci po wynikach wyborów parlamentarnych
  • Od wrześniowych szczytów kurs euro traci już ponad 10 groszy
  • Polski złoty kontynuuje umocnienie i od ostatnich dwóch tygodni praktycznie nieprzerwanie rośnie

Notowania EURPLN zostawiają za sobą konsolidację i tracą 10 groszy

Kurs euro jeszcze pod koniec września testował okolice 4,40 zł, a w połowie października znajduje się 11 groszy niżej, zbliżając do poziomu 4,29 zł. Para z polskim złotym wybija również ważną strefę wsparcia wyznaczaną na wysokości maksimów z maja i dołków z września, która stanowiła dolne ograniczenie konsolidacji. Dzięki jej pokonaniu, EURPLN powraca do zakresów cenowych z wakacji, co ponownie otwiera drogę do przetestowania 4,24 zł, gdzie wypadają lipcowe dołki.

Kurs euro rozpoczął nowy tydzień od spadków. Tradingview.com
Kurs euro rozpoczął nowy tydzień od spadków. Tradingview.com

Na innych rynkach z polskim złotym również obserwowana jest przewaga rodzimej waluty, chociaż nie tak silna. Kurs dolara utrzymuje się poniżej 3,90 zł, korzystając z lokalnego wsparcia na wysokości minimów rozrysowanych w piątek. W tym samym czasie kurs franka próbował odbijać podczas pierwszej sesji tygodnia, jednak podejście aprecjacyjne zostało odrzucone i CHFPLN porusza się nadal nad poziomem 3,90 zł w wąskim zakresie zmienności.

W poniedziałek silniej tracił również funt szterling, który testował 4,90 zł, ostatecznie jednak utrzymywał się nad strefą i we wtorek próbuje powracać do wzrostów, zyskując tuż przez 08:00 około 0,12%.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here