Naga MarketsKurs euro (EUR/CHF) wzrośnie w tym roku do 1,12 - prognozuje Credit AgricoleKurs franka szwajcarskiego (CHF) był w miarę stabilny w ciągu ostatnich kilku tygodni pomimo silnych warunków sprzyjających aktywom ryzykownym. Credit Agricole (CA) uważa, że ​​złagodzenie ograniczeń dotyczących koronawirusa wpłynie jednak na większą sprzedaż franka, gdy zmniejszy się popyt na bezpieczne przystanie.

  • Frank szwajcarski był stabilny pomimo środowiska sprzyjającego ryzyku
  • SNB ma pozostać zdeterminowany, aby zahamować aprecjację franka
  • Para walutowa EUR/CHF może zmierzać do poziomu 1,1200 – prognozuje CA

Kurs euro może się w tym roku umacniać do franka

Bank spodziewa się, że czynnik wymieniony na wstępie wpłynie na umocnienie kursu euro do franka szwajcarskiego. Para walutowa EUR/CHF ma osiągnąć poziom 1,1200 do końca 2021 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Credit Agricole zauważa, że ​​frank szwajcarski utrzymał stabilny ton w ciągu ostatnich kilku tygodni. Ogranicza to siłę mniej agresywnej interwencji Szwajcarskiego Banku Narodowego (SNB), w połączeniu z niepewnością polityczną w Europie i niepowodzeniami związanymi z rozwojem koronawirusa.

Według Credit Agricole, SNB pozostanie zdeterminowany, aby zahamować aprecjację franka, zwłaszcza że silna waluta jest głównym czynnikiem napędzającym zbyt napięte warunki monetarne.

– Sugeruje to, że kombinacja polityk składająca się z ujemnych stóp i interwencji walutowej, jeśli zajdzie taka potrzeba, pozostanie na dłużej i niezależnie od jakiejkolwiek zewnętrznej krytyki – uważa CA.

Chociaż istnieje większy optymizm co do rozwoju szczepionek, Credit Agricole uważa, że ​​inwestorzy mogą potrzebować zniesienia ograniczeń, zanim pojawi się większa skłonność do zmniejszenia popytu na bezpieczne waluty, w tym franka szwajcarskiego.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

– Nadal celujemy w okolice 1,1200 na parze walutowej EUR/CHF do końca 2021 r., przy czym spodziewany jest większy wzrost w 2022 roku – prognozuje Credit Agricole.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognozy giełdowe 2020 | sp500 kurs | kurs jsw | rekomendacje giełdowe 2020 | dax 30 prognoza |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here