Naga MarketsKurs euro (EUR/CHF) i dolara (USD/CAD) wzrośnie w 2021 r. - uważa Danske BankKurs euro do franka oraz notowania USD/CAD – między innymi tym instrumentom przyglądał się Danske Bank w swojej analizie. W obu przypadkach analitycy spodziewają się wzrostu do końca obecnego roku. Czytaj dalej, by dowiedzieć, jakie poziomy prognozują dla EUR/CHF oraz USD/CAD.

  • Krótkoterminowy potencjał słabszego franka wydaje się ograniczony
  • Dobre globalne i europejskie dane makro mogą być kluczowe dla EUR/CHF
  • Para USD/CAD najpierw zaliczy dołek, by umacniać się do końca roku

Kurs euro do franka może ruszyć w górę po otwarciu europejskiej gospodarki

Danske Bank zauważa, że po gwałtownym wzroście kursu euro do franka od wczesnego lata 2020 r., notowania nie zmieniły się zbytnio. Interwencje na rynku Forex pozostały kluczowym narzędziem politycznym.

Te artykuły również Cię zainteresują
W związku z powyższym, Danske oczekuje, że stopy procentowe w Szwajcarii pozostaną na niezmienionym poziomie -0,75%. W pierwszym kwartale EUR/USD zszedł o krok niżej, a zaraz za nim EUR/CHF. Obecnie ryzyko wzrostu dla europejskiej inflacji i popytu wydaje się bardzo ograniczone (ze względu na blokady), zauważa Danske.

Z kolei krótkoterminowy potencjał słabszego franka również wydaje się ograniczony. W najbliższym czasie bank upatruje zrównoważone ryzyko dla EUR/CHF. Jeśli notowania EUR/CHF mają ruszyć w górę, prawdopodobnie stanie się to w parze z otwarciem europejskiej gospodarki od drugiego półrocza.

– Jeśli globalne i europejskie dane makroekonomiczne staną się tak dobre, że rynki zaczną mówić o podwyżkach stóp EBC, będzie to kluczowe dla pary EUR/CHF. Na razie jednak taki scenariusz nie jest rozgrywany – uważa Lars Merklin z Danske Bank.

Danske Bank oczekuje, że kurs euro do franka w I kw. 2021 r. pozostanie w okolicach 1,08 CHF. Do połowy roku ma wzrosnąć do 1,10 CHF i tam też zakończyć rok.

Kurs dolara (USD/CAD) najpierw spadnie, by odbić do końca roku

W ciągu ostatnich miesięcy para walutowa USD/CAD była ściśle powiązana z (odwróconym) kursem EUR/USD. Spodziewamy się kontynuacji tego schematu – napisał Kristoffer Kjær Lomholt z Danske Bank.

W konsekwencji, Danske spodziewa się, że w kolejnych kwartałach kurs osunie się w dół, zanim dojdzie do odbicia po ponownym wzmocnieniu dolara amerykańskiego.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Analitycy spodziewają się, że w I kw. notowania USD/CAD spadną do poziomu 1,25. Jednak do połowy roku nastąpi 200-pipsowy wzrost (poziom 1,27). Kolejnego umocnienia greenbacka oczekuje się do końca roku, gdzie prognozowany poziom to 1,30 CAD, a zatem o 300-pipsów wyżej niConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here