Naga MarketsKurs euro (EUR/CAD) rośnie przy spadających notowaniach ropy naftowejSpoglądając na wykres pary walutowej EUR/CAD od razu w oczy rzuca się zakres w jakim notowania poruszają się już ponad 3 miesiące. W ramach tego zakresu utworzyła się jeszcze mniejsza konsolidacja, a słabnący kurs dolara kanadyjskiego w relacji do euro daje szansę na ruch powrotny do górnego ograniczenia zakresu. Wyraźne osłabienie CAD ma związek ze spadkiem cen ropy naftowej. Po dotarciu do oporu, można będzie ponownie rozglądać się za okazjami sprzedażowymi.

  • Notowania EUR/CAD poruszają się w ponad 200-pipsowej konsolidacji
  • Słabnący dolar kanadyjski może zaprowadzić parę do ważnego oporu
  • Skuteczny test obszaru przy 1,5425 może zapewnić okazję do sprzedaży

EUR/CAD: od wsparcia do oporu

Kurs dolara kanadyjskiego jest silnie skorelowany z ceną ropy naftowej na światowych rynkach. Osłabienie surowca wiąże się zatem z deprecjacją CAD, co widoczne jest choćby na analizowanej parze walutowej, która umacnia się 2. dzień z rzędu.

Zobacz też: Forex Tester. Najlepsze narzędzie do testów i symulacji?

Patrząc z perspektywy ostatniego miesiąca, kurs euro do dolara kanadyjskiego uwięziony jest w konsolidacji między oporem w pobliżu 1,5425 a wsparciem w okolicach 1,5200. Poziomy te są dobrze respektowane, a występujące na nich formacje price action (pin bary z 19, 29 czerwca oraz 1 lipca br.) zapewniały odbicie.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.
EUR/CAD – wykres dzienny

Przez ostatnie kilka dni notowania EUR/CAD poruszały się w środku ponad 200-pipsowego zakresu. Dziś natomiast cena wzniosła się na poziomy z czerwca, co daje szansę na kolejne umocnienia.

Jeśli bykom po raz kolejny uda się skierować kurs do strefy oporu przy 1,5425, traderzy mogą pokusić się o wypatrywanie tam sprzedażowych formacji price action. W przypadku realizacji niedźwiedziego scenariusza, celem byłoby najbliższe wsparcie w okolicach 1,5200 1,5230.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here