Naga MarketsKurs euro (EUR/CAD) kontynuuje spadki po pin barze. Gdzie zmierzają notowania? - Analiza dla początkującychKurs euro do dolara kanadyjskiego sukcesywnie zniżkuje od czasu nieudanego ataku na kluczowy opór, który obserwowaliśmy pod koniec lipca br. Wczoraj na wykresie dziennym EUR/CAD uformował się niedźwiedzi pin bar, który zapowiadał kontynuację trendu. Nie dziwi zatem dzisiejsza przecena, która może zaprowadzić notowania do kolejnej istotnej strefy wsparcia.

  • Para walutowa EUR/CAD zniżkuje po niedźwiedzim pin barze
  • Niedźwiedzie będą musiały się zmierzyć z ostatnim dołkiem
  • Kluczowe wsparcie stanowi obszar w obrębie 1,5400.

Spadek EUR/CAD w zgodzie z trendem

W ramach trendu spadkowego, kurs pary walutowej EUR/CAD w drugiej połowie sierpnia pokonał obszar wsparcie wokół 1,5600. Od tego czasu służy on jako opór.

Zobacz też: Jak zainstalować MetaTrader 4 / 5 na MacOS Catalina? Prosty sposób

Jak widać na poniższym wykresie, wczorajszy test oporu nie był pierwszym, po którym uformował się pin bar – formacja price action z długim knotem i niewielkim korpusem. Wcześniejsza formacja utworzyła się 25. sierpnia i choć miała nieznacznie mniejszy rozmiar, spadek po jej wystąpieniu zepchnął notowania do dołka w okolicach 1,5470.

Po wczorajszym pin barze również obserwujemy osunięcie i po wybiciu wspomnianego wyżej dołka, notowania będą mogły kierować się do kluczowego wsparcia przy 1,5400.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.
EUR/CAD – wykres dzienny

Wsparcie przy 1,5400 to ciekawy obszar dla traderów szukających okazji “na longa”. Strefa ta bowiem była respektowana w drugiej połowie lipca, a wcześniej działała także jak opór.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here