Naga MarketsNa starcie bardzo ważnego tygodnia na rynkach jest spokojnie. Widać minimalne ruchy na FX; rynek akcji toczy się delikatnie pod kreską; ropa lekko spada, a złoto delikatnie rośnie. Całą uwagę pochłania środowa decyzja Fed.

  • Rynek USD cierpliwie czeka na rezultat posiedzenia FOMC, gdzie jedyne co wydaje się pewne, to obniżka stóp procentowych o 25 pb, ale wszystko inne związane z decyzją może być ważnym drogowskazem dla sentymentu rynkowego na kolejne miesiące.
  • EUR/USD dryfuje pod 1,1140, USD/JPY nie opuszcza okolic 108,60. Waluty surowcowe i funt jeszcze w piątek znalazły się pod presją wyprzedaży i dziś ich sytuacja nie poprawia się. GBP/USD jest pod 1,2370, AUD/USD ociera się o 0,69, a NZD/USD obniżył się do 0,6630.
kursy walut 29 lipca
Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop
  • EUR/PLN na poziomach trochę ponad 4,27 utrzymuje pułap z piątku.
  • Na azjatyckich rynku akcji czuć wpływ protestów w Hong Kongu, które psuje klimat inwestycyjny. Hang Seng dołuje dziś o 1,5 proc., ale w Szanghaju i Tokio presja spadkowa jest słabsza. Shanghai Composite Nikkei225 tracą po 0,4 proc.
  • Ceny ropy naftowej obniżają się, a jako powód wskazuje się utrzymujące się obawy o hamujący popyt globalny i ryzyka nadpodaży. WTI traci dziś 0,3 proc. do 56 USD/b.
  • Złoto korzysta na porannym spadku rentowności obligacji na rynkach globalnych i rośnie do 1420 USD/oz.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here