Polskie monety tworzące stosPoczątek tygodnia przynosi ze sobą osłabienie notowań złotego w stosunku do głównych walut, a kontynuacja tychże ruchów jest obserwowana również 8 stycznia. W efekcie kursy walut we wtorek kształtują się następująco: euro kosztuje 4,2995, dolar 3,7538, frank 3,8272 i funt 4,7931.


Kurs euro (EUR/PLN) podchodzi pod 4,30

Euro zyskuje do złotówki kolejny dzień z rzędu i w efekcie 8 stycznia ponownie testuje okrągłą barierę 4,30, stanowiącą istotną barierę dla kupujących co najmniej od początku zeszłego miesiąca. Dopóki poziom nie zostanie wybity kurs euro powinien nadal przesuwać się w konsolidacji (bez wyraźniejszego trendu) pomiędzy zaznaczonym na zielono trzygroszowym obszarem.

kurs euro EUR PLN

Kurs dolara (USD/PLN) w dół i w górę w przeciągu 24 godzin

Chociaż poniedziałkowa sesja przyniosła ze sobą umocnienie PLN wobec USD, to wtorek pozwala na ponowne odbicie powyżej 3,76 zł i powrót do zaznaczonego na czerwono ruchu bocznego. Kurs dolara nie zaskakuje inwestorów niczym szczególnym od połowy listopada i dopóki nie uda mu się wybić 3,73 zł lub 3,84 zł cena nadal będzie przesuwała się bez wyraźniejszych trendów.

kurs dolara USD PLN

Kurs funta (GBP/PLN) najwyżej w 2019 roku

Notowania GBP nie znajdowały się od początku roku tak wysoko i testują okolice 4,80 zł. W efekcie cena skutecznie wybija grudniowy opór na 4,78 zł i otwiera sobie drogę do dalszych wzrostów na niekorzyść złotego. Najpierw kurs funta będzie musiał pokonać jednak 4,80-4,82 zł, gdzie przebiega również średnia ruchoma z ostatnich dwustu sesji, stanowiąca istotną blokadę dla kupujących.

kurs funta GBP PLN

Kurs franka (CHF/PLN)

Podobnie jak w przypadku euro, CHF zyskuje do PLN drugi dzień z rzędu i testuje 3,83 zł. Co prawda do rozrysowania nowych tegorocznych maksimów nadal trochę brakuje, to kurs franka od połowy listopada wyraźnie umocnił się do złotego, zyskując już łącznie około 10 groszy.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here