Naga MarketsUENa świecie istnieją dwa główne podmioty odpowiedzialne za publikację wskaźnika. Pierwszy z nich to Markit Economics publikujący odczyty dla 30 krajów z całego świata. Drugi – Institute of Supply Management (ISM), który skupia się wyłącznie na rynku amerykańskim. Podczas dzisiejszej sesji poznaliśmy szereg odczytów PMI dla państw ze strefy Euro. Wskaźnik PMI dla przemysłu wypadł gorzej od oczekiwań dla całej strefy, a także dla większości poszczególnych państw. Największą uwagę należy skupić właśnie na strefie euro, a także w Niemczech, które są największą europejską gospodarką.PMI dla przemysłu w Niemczech w dół

Analitycy spodziewali się że PMi dla przemysłu w Niemczech wyniesie 44,7, czyli dokładnie tyle samo co w ubiegłym miesiącu. (odczyty z ubiegłego miesiąca zostały zrewidowane w górę). Dane były jednak gorsze od oczekiwań. Wskaźnik wyniósł 44,1. Tendencja jest więc w dalszym ciągu spadkowa i jak na razie nie widać szansy na poprawę.


source: tradingeconomics.com

Biorąc pod uwagę całą strefę euro, wskaźnik PMI dla przemysłu wyniósł 44,1. Analitycy oczekiwali, że utrzyma się on na takim samym poziomie jak miesiąc temu czyli 47,6. przypomnijmy, że odczyt poniżej 50 sugeruje spowolnienie. Z tendencja spadkową na tym wskaźniku mamy do czynienia od początku 2018 roku i jak na razie nie wygląda żeby miała się ona odwrócić.


source: tradingeconomics.com

Sytuacja na kursie euro do dolara

Pomimo gorszych danych, kurs euro do dolara (EUR/USD) utrzymuje się powyżej poziomu otwarcia sesji. Na godzinę 12:00 za jedno euro trzeba zapłacić 1,1236 dolara. Z perspektywy szerokiego interwału kurs testuje dolne ograniczenie szerokiej konsolidacji. Jeżeli na rynek w dalszym ciągu będą napływać gorsze dane ze strefy euro, to nie wykluczone, że w końcu zobaczymy wybicie dołem. Należy również brać pod uwagę sytuację w USA. Dziś poznamy między innymi odczyty ukazujące wielkość sprzedaży detalicznej za oceanem.

Kurs euro do dolara

Na niższym przedziale czasowym utrzymuje się tendencja spadkowa. Żeby myśleć o wzrostach, rynek musiałby pokonać poziom 1,1260. Wtedy też byłaby szansa na wykonanie korekty wzrostowej do 1,1300.

Kurs euro do dolaraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here