kurs W trakcie czwartkowej sesji para walutowa EUR/USD dynamicznie zyskuje, notując najsilniejsze jednodniowe umocnienie w tym miesiącu, testując jednocześnie poziomy obserwowane ostatni raz w pierwszej połowie lipca.


Eurodolar zdecydowanie poszerza dotychczasową strefę zmienności

Pod koniec środowego handlu tygodniowa zmienność EUR/USD wynosiła trochę ponad 100 pipsów, co w ujęciu historycznym jest bardzo niskim wynikiem. Czwartek nadrabia spowolnienie jednak ze sporą nawiązką sam oferując zdecydowanie wyższy impuls wzrostowy, który zsyła kurs euro na ponad dwumiesięczne maksima.

EUR/USD D1

Jak widać na powyższym wykresie cenowym, notowania ponownie powracając nad 1,1700 oraz testują istotną strefę oporu wzmacnianą przez 38,2% zniesienia trendu spadkowego obserwowanego od początku roku (który rozpoczął się na poziomie 1,2540).

Dolarowi z całą pewnością nie służą napięcia związane z wojną handlową, a euro porusza się zdecydowanie swobodniej w obliczu braku istotnych danych makroekonomicznych. Zaledwie wczoraj portal Comparic.pl informował, że zdaniem prezesa Alibaby, konflikt na linii Chiny oraz USA może trwać nawet dwie kolejne dekady, polegając na spotęgowanej wymianie ciosów gospodarczych i celnych.

Gdzie może zmierzać kurs euro w długiej perspektywie

Chociaż 20 września notowania europejskiej waluty testują dwumiesięczne maksima, to w ujęciu historycznym Eurodolar porusza się relatywnie nisko. Tegoroczne szczyty pokrywają się ze strefą wsparcia rysowaną jeszcze w zeszłej dekadzie, a istotny opór reprezentuje depresja z 2015 i 2017, gdzie rynek czekał na zrównanie ceny EUR z ceną USD.

EUR/USD Monthly

Istotną rolę w długoterminowej skali pełni również poziom 1,15. Testowany w lipcu jest odkwietnia bardzo ważnym wsparciem, które blokuje silniejsze spadki. Podobnie w 2015 i 2016 nie pozwała cenie dynamiczniej rosnąć. Sierpniowa świeca w formie popytowego młota może jednak sugerować chęć odbicia w długim terminie i ponownego re-testu strefy 1,20.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here