Kurs euro, dolara i funta w górę do złotego, frank szwajcarski w dół. Poniedziałek 27 kwietnia
Polski złoty, banknot 500 zł

Początek tygodnia nie przyniósł nic dobrego dla polskiego złotego. Pomimo, że rozpoczął on dzisiejszą sesję od umocnienia, tak w godzinach popołudniowych widzimy straty do euro, dolara i funta. Złotówka nieznacznie zyskuje jedynie do franka szwajcarskiego. Co dalej, czy w najbliższych dniach zobaczymy większą zmienność? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

Finax
  • Polski złoty nieznacznie zyskuje do franka szwajcarskiego
  • Złotówka traci do dolara, euro i funta
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 4,1923 zł 27.04.2020, godzina 18:50
Kurs euro EURPLN 4,5360 zł 27.04.2020, godzina 18:50
Kurs funta GBPPLN 5,2015 zł 27.04.2020, godzina 18:50
Kurs franka CHFPLN 4,2940 zł 27.04.2020, godzina 18:50

Kurs euro do złotego wciąż może zrealizować formację trójkąta

Kurs euro do złotego znajduje się dziś po południu na nieznaczym plusie. Pomimo, że złoty zyskiwał o poranku, to jednak w kolejnych godzinach oddaje pole europejskiej walucie. Aktualny kurs EURPLN kształtuje się na poziomie 4,5360 zł. Niestety pomimo ostatniego cofnięcia, sytuacja dla złotówki wciąż nie wygląda najlepiej, a dalszy ruch w górę w kolejnych dniach jest bardzo możliwy.

Patrząc technicznie na EURPLN w ujęciu H4, notowania utrzymywały się w ostatnim czasie w ruchu bocznym i wciąż się w niej znajdują. Inwestorzy z niecierpliwością czekają na wybicie z konsolidacji, która przybrała kształt trójkąta. Pierwsza rpóba zakończyłą się cofnięciem, być moze tym razem ruch w górę przyspieszy. Kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,51 zł.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał H4

Kurs funta GBP kontynuuje zwyżkę, szansa na atak ostatnich maksimów?

Polski złoty traci w ujęciu do brytyjskiej waluty. Kurs funta do złotego rośnie dziś 0,5%, co oznacza wyjście pary walutowej GBPPLN powyżej poziomu 5,20 zł. Główna tendencja pozostaje niestety negatywna dla polskiego złotego.

Patrząc na interwał H4, ostatnio pisaliśmy o kluczowym wsparciu, które wynikało z  z dolnego ograniczenia układu Overbalance. Rynek zgodnie z oczekiwaniami odbił od strefy wsparcia przy 5,1220, tym samym istnieje szansa na atak ostatnich maksimów. Dopiero zejście poniżej dolnego ograniczenia 1:1 mogłoby zmienić tendencję na tej parze walutowej.

Wykres GBPPLN
GBPPLN interwał H4

Kurs franka CHFPLN w konsolidacji, kurs po 4,2950 zł

Patrząc na przedział czasowy D1, kurs franka do złotego, nie widać końca konsolidacji. Dziś CHFPLN utrzymuje się nieco poniżej poziomu 4,30 zł Główna tendencja niestety pozostaje niekorzystna dla PLN. Czekamy na wybicie z ruchu bocznego.

Spoglądając na wykres D1, widać co prawda lokalną konsolidację, niemniej w średnim terminie trend jest wzrostowy. Jeżeli trend z szerszej ramy czasowej będzie kontynuowany, niewykluczone jest przyspieszenie ruchu wzrostowego. Z kolei gdyby doszło do głębszej korekty, to jako najbliższe wsparcie należy brać pod uwagę mierzenie 23,6% oraz 38,2% Fibonacciego. To drugie jest dodatkowo poparte geometrią 1:1.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

– Przy braku istotniejszych wskazań makro dzisiejszy rynek nie przyniósł większych zmian na głównych zestawieniach FX. Eurodolar pozostaje blisko 1,084 USD podczas gdy EUR/PLN konsoliduje nad 4,50 PLN. Najciekawiej prezentuje się zniżkujący CHF/PLN, co możemy tłumaczyć lekkim podbiciem EUR/CHF – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ

Kurs dolara (USD) do złotego (PLN) pozostaje w konsolidacji

Patrząc technicznie na wykres USDPLN, para walutowa pomimo wyjścia powyżej linii trendu, wciąż utrzymuje się w lokalnej konsolidacji. Niemniej średnioterminowa tendencja pozostaje niekorzystna dla naszej waluty.

Na interwale H4 doszło do pokonania górnego ograniczenia formacji trójkąta. Linia poprowadzona po ostatnich wierzchołkach została wybita, co przemawia za scenariuszem wzrostowym. Gdyby jednak w najbliższych dniach ponownie doszło do korekty, poziom 4,09 zł powinien stanowić kluczowe wsparcie, wypada tutaj między innymi mierzenie 38,2% Fibonacciego.

Wykres USDPLN
USDPLN interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here