Kurs dolara najsilniejszy o poranku, a frank traci najwięcej wobec PLN. Co z euro i funtem?W czwartek 10 czerwca 2021 roku, kursy walut na rynku Forex poruszają się stosunkowo spokojnie. Większość walut, w tym dolar, euro i frank poruszają się w okolicach poziomu otwarcia sesji. Najwięcej zyskuje natomiast funt brytyjski (+0,2 proc.). Sprawdź ile dziś kosztuje euro EUR/PLN, dolar USD/PLN, funt GBP/PLN oraz franka CHF/PLN.

  • Kurs euro testuje kluczowy opór odrabia piątkowy spadek
  • USD/PLN dalej w trendzie spadkowym
  • Kurs funta blisko 20-dniowej średniej
  • CHF/PLN sprawdza opór przy 4,11 zł
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl
Para walutowa Kurs Nazwa
EUR/PLN 4,4714 euro
USD/PLN 3,6722 dolar
GBP/PLN 5,1968 funt
CHF/PLN 4,1028 frank

Kurs euro testuje kluczowy opór

Notowania euro w relacji do polskiego złotego wyznaczyły dziś nowe maksima w tym tygodniu. Para walutowa EUR/PLN dotarła do 20-dniowej średniej (środkowa wstęga Bollingera), która zadziałała jako opór. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, cena wróciła pod horyzontalny obszar oporu przy 4,4750 zł. Jeśli zatem nastąpi powrót do spadków, to po wybiciu ostatniego dołka notowania mogą kierować się do wsparcia przy 4,16 zł. Kluczowy opór pozostaje w okolicach 4,52 zł.

Kurs dolara dalej w trendzie spadkowym

Kurs dolara nie wyznaczył dziś nowego szczytu, tak jak euro, ale sytuacja na wykresie jest podobna. Para walutowa USD/PLN także testuje 20-dniową średnią oraz horyzontalny obszar oporu, który w tym przypadku zlokalizowany jest w obrębie 3,69 zł. Trend pozostaje spadkowy, a w przypadku jego kontynuacji najbliższy cel stanowić będzie wsparcie przy 3,62 zł.

Kurs funta blisko 20-dniowej średniej

Funt szterling próbuje w tym tygodniu odbić od kluczowego wsparcia przy 5,15 zł. Wciąż jednak kupujący nie są w stanie wybić z wąskiej konsolidacji, a dodatkowo kurs GBP/PLN znajduje się tuż pod 20-dniową średnią. Wyżej natomiast znajduje się opór w postaci 100-dniowej średniej.

Notowania franka kontynuują wzrost

Kurs franka istotnie zyskiwał w ostatnich dniach wobec krajowej waluty. Dziś notowania CHF/PLN niemal sięgnęły poziomu 4,12 zł. Jak jednak widać na poniższym wykresie, byki powstrzymał opór w okolicach 4,11 zł. Najbliższe wsparcie wypada przy 4,06 zł.

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here