We wtorek kurs euro oraz funta szterlinga odrzucały próby silniejszych spadków. W tym samym czasie dolar i frank szwajcarski podejmowały próbę podejścia pod wyższe poziomy, która została częściowe zablokowana. W środę rynek Forex żyje decyzję ws. stóp Rezerwy Federalnej (FED) – sprawdź jak ta wpłynie na kursy walut przed długim weekendem w Polsce.

Aktualizacja godzina 13:15: Kurs złotefo traci w godzinach popołudniowych (w środę, 19 czerwca) do głównych konkurentów na rynku walutowym:

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2658 euro
USDPLN 3,8070 dolar
GBPPLN 4,7906 funt
CHFPLN 3,8170 frank

Kurs EUR/PLN nadal w potrzasku. Euro do złotego utrzymuje się na 4,26 zł

Chociaż w trakcie wtorkowej sesji kurs euro ponownie próbował wybijać minima z końca stycznia 2019 roku, to druga część dnia przyniosła odrzucenie sporej części spadków i powrót nad istotne wsparcie. W efekcie we wtorek EUR/PLN skromnie odbija, nie mogąc pokonać podażowej blokady wyznaczanej na dołkach z sierpnia i września 2018. Jeżeli kurs euro chciałby zrzucić ze swoich barków presję sprzedażową, to musiałby powracać nad poziom 4,2761 zł, wyznaczany po minimach z końcówki ubiegłego roku.

kurs euro EURPLN 19 czerwca 2019
Kurs euro do złotego na wykresie dziennym

Kurs dolara powraca pod ważny poziom. USD/PLN testuje 3,81 zł

Po serii wzrostów i odbiciu od czerwcowych minimów, notowania USD/PLN powracają w okolice 3,81 zł i testują 50-okresową średnią ruchomą, znajdując się coraz bliżej ważnej strefy wsparcia/oporu, na którą kurs dolara aktywnie reaguje co najmniej od listopada ubiegłego roku. Jeżeli poziom nie zostanie jednak trwale wybity, wtedy na dolarze utrzymywać będzie się presja podażowa mogąca ponownie wywołać spadki. Środowy wieczór okaże się kluczowy dla zmienności USD w związku z decyzją banku centralnego w sprawie stóp procentowych.

kurs dolara USDPLN 19 czerwca 2019
Kurs dolara do złotego na wykresie dziennym

GBP/PLN odrzuca styczniowe dołki. Kurs funta odbija od 4,76 zł

We wtorek kurs funta brytyjskiego osuwał się do poziomu 4,74 zł, testując najniższe poziomy od początku roku. Ostatecznie jednak sesja odbijała w kierunku 4,78 zł, który jest nadal testowany w środę. Nie zmienia to faktu, że GBP/PLN nadal przesuwa się na wielomiesięcznych minimach i presja podażowa powinna dominować w trakcie kolejnych sesji.

kurs funta GBPPLN 19 czerwca 2019
Kurs funta do złotego na wykresie dziennym

Kurs franka blokowany przez lokalny opór. CHF/PLN pod 3,81 zł

Minima z drugiej połowy maja pokrywające się z poziomem 3,81 zł, skutecznie blokują aprecjację CHF/PLN drugą sesję z rzędu. Wtorek przyniósł wyraźne odrzucenie poziomu rysując świecę z doji bardzo długim górnym knotem, co dla stosujących analizę techniczną może być sygnałem sprzedażowym. Kurs franka rysuje pierwsze docelowe wsparcie w okolicach 3,775 zł, kolejne na 3,74 zł.

kurs franka CHFPLN 19 czerwca 2019
Kurs franka do złotego na wykresie dziennym

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here