Kurs euro dolara funta i franka do złotego PLN
Plik banknotów 500 złotowych

W tym tygodniu możemy obserwować mieszane nastroje na polskim złotym. Jednego dnia obserwujemy wzrosty, drugiego spadki i tak na zmianę. Dziś, w czwartek 16 kwietnia złotówka ponownie znajduje się pod kreską. Najmocniejszy ruch obserwujemy na USDPLN, gdzie wynosi o 0.9% na korzyść dolara. Co dalej z naszą walutą? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty traci w piątek do euro, dolara, franka i funta
  • Dolar zyskuje blisko 1% do złotego
  • Frank szwajcarski ponownie powyżej 4,32 zł
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 4,1917 zł 17.04.2020, godzina 17:15
Kurs euro EURPLN 4,5457 zł 17.04.2020, godzina 17:15
Kurs funta GBPPLN 5,2160 zł 17.04.2020, godzina 17:15
Kurs franka CHFPLN 4,3240 zł 17.04.2020, godzina 17:15

Kurs dolara USD zyskuje blisko 1% do złotego PLN

W tym tygodniu możemy obserwować huśtawkę nastrojów na polskim złotym. Tydzień rozpoczął się od spadków, które zostały wczoraj odrobione, z kolei dziś ponownie obserwujemy przecenę na złotówce. Złoty jest dziś najsłabszy w ujęciu z dolarem, gdzie wyprzedaz sięga 0,9%.

“Bilans czwartku dla złotego jest raczej neutralny, rynek czeka na dalsze rozdanie na EURUSD. Dane z USA wypadły mieszanie, fatalnie wypadł indeks aktywności Philly FED, a także dane nt. dynamiki nowych budów i wydanych pozwoleń, ale za to dane nt. cotygodniowego bezrobocia nie zaskoczyły negatywnie. Wieczorem spodziewana jest też prezentacja planów Donalda Trumpa na odblokowanie gospodarki. Bardziej nerwowy był dzisiaj CHFPLN, po tym jak EURCHF wybił nowe dołki w kilkunastomiesięcznym trendzie.” – komentuje Marek Rogalski z DM BOŚ

Wykres USDPLN
USDPLN interwał H4

Patrząc technicznie na wykres USDPLN, para walutowa utrzymuje się lokalnej konsolidacji. Na interwale H4 nie widać zdecydowanego kierunku. Warto jednak wspomnieć, że w szerszej perspektywie trend wciąż pozostaje niekorzystny dla złotego. Ewentualne wybicie górą linii poprowadzonej po ostatnich wierzchołkach, może doprowadzić do przyspieszenia wzrostów.

Kurs funta powyżej wsparcia, GBPPLN po 5,2160 zł 

Dziś polski złoty radzi sobie też nie najlepiej w ujęciu z funtem brytyjskim. Kurs funta utrzymuje się powyżej kluczowej strefy wsparcia, która została zaznaczona na poniższym wykresie kolorem zielonym. Jeżeli popyt będzie się utrzymywał istnieje szansa nawet na ruch w kierunku mierzenia 127,2% Fibonacciego.

Wykres funta do złotego
GBPPLN interwał H4

Zobacz także: Medcamp, Biomed Lublin oraz Inno-Gene na fali wzrostowej. BioMaxima oraz Blirt również rosną dzięki koronawirusowi

Euro do złotego w górę, EURPLN z szansą na wybicie z trójkąta

Kurs euro do złotego również znajduje się dziś na plusie. Patrząc na interwał czasowy – H4, notowania reagują po raz kolejny odbiły od wsparcia przy 4,51 zł. Jeżeli dojdzie do pokonania linii poprowadzonej po ostatnich lokalnych wierzchołkach, istnieje szansa na przyspieszenie wzrostów, co byłoby jednoznaczne z wybiciem z formacji trójkąta. Wtedy też droga do dalszej zwyżki zostanie otwarta.

Kurs europejskiej waluty do złotego
EURPLN utknął konsolidacji

Kurs franka kontynuuje wzrosty, CHFPLN po 4,3240 zł

Kurs franka do złotego w czwartek znajduje się 0,5% na plusie. Patrząc na przedział czasowy D1, notowania po raz kolejny odbił się od górnego ograniczenia kanału wzrostowego z interwału W1 (czerwona nachylona linia na wykresie). Dopiero zejście poniżej dałoby szansę na wygenerowanie większej przeceny.

Jeżeli doszłoby do realizacji takiego scenariusza, to jako kluczową podporę dla kupujących należy traktować dolne ograniczenie układu 1:1, który został zaznaczony kolorem szarym. W tym miejscu znajduje się także mierzenie 38,2% Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej.

Wykres franka do złotego CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here