Kurs euro dolara funta i franka do złotego PLNSpadki na polskim złotym trwają w najlepsze. Po tragicznej końcówce ubiegłego tygodnia, polska waluta w dalszym ciągu traci. Dziś mogliśmy obserwować najwyższe poziomy na dolarze, za którego trzeba było płacić nawet powyżej 4 złotych! Sprawdźmy jak wyglądają kursy walut w poniedziałek wieczorem i czego możemy spodziewać się w nadchodzących dniach.


  • Kurs dolara najwyżej w tym roku
  • Euro mocno w górę, kurs powyżej 3,39 zł
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,3900 euro
USDPLN 3,9940 dolar
GBPPLN 4,9635 funt
CHFPLN 4,0370 frank

Kurs dolara najwyżej w tym roku! USDPLN przez chwilę powyżej 4 złotych

Notowania USDPLN znalazły się dziś najwyżej w tym roku! Kurs przez chwilę znalazł się powyżej poziomu 4 złotych. W ostatnim tygodniu kurs dolara zyskał 1,6% w stosunku do polskiej waluty. Technicznie wybicie nowych szczytów potwierdza kierunek wzrostowy, tym samym wszystko wskazuje na dalsze wzrosty. Wsparciem pozostaje strefa przy 3,8990 zł, gdzie w tym tygodniu pojawił się dynamiczny popyt.

Wykres USDPLN
USDPLN interwał D1

Dlaczego polski złoty tak mocno tracił pod koniec tygodnia? Zobacz powód!

Euro coraz wyżej. Kurs EURPLN powyżej 4,39 zł

Patrząc na interwał dzienny kurs euro do złotego testuje ostatnie maksima. Przy pierwszym teście widać reakcję podaży jednak istnieje spora szansa na wybicie, co oznaczałoby wyjście na się na najwyższe poziomy w tym roku! Jeśli obecny sentyment się utrzyma, bardzo możliwy jest ruch w kierunku nawet 4,4120 zł. Kluczowym wsparciem jest dopiero przy 4,3150 zł.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał D1

Kurs franka w natarciu. Notowania CHFPLN blisko tegorocznych szczytów

Notowania CHFPLN testują tegoroczne szczyty. Wyjście powyżej poziomu 4 złotych doprowadziło do przyspieszenia ruchu wzrostowego. Tendencja jest w dalszym ciągu nie korzystna dla polskiej waluty. Istnieje duże ryzyko wybicia zniesienia 78,6%, co z kolei może otworzyć tworzy drogę nawet do kolejnego współczynnika Fibo 88,6%. Ważnym wsparciem jest poziom 3,9130 zł. Wcześniej oczywiście wybity poziom 4 złotych powinien działać jako podpora dla strony popytowej.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Funt coraz bliżej 5 złotych? GBPPLN powyżej 4,96 zł

Kurs funta brytyjskiego kontynuuje wędrówkę na wyższe poziomy. Kurs sukcesywnie zmierza w kierunku okrągłego poziomu 5 złotych. Jak widać na wykresie D1, tendencja przyspiesza, dlatego opór przy mierzeniu 88,6% wydaje się bardzo prawdopodobny do osiągnięcia.

Wykres GBPPLN
GBPPLN interwał D1

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here