Naga Marketspolskie banknoty 10, 20 i 50 złotych PLNW piątek 20 września możemy obserwować wyraźne spadki na polskim złotym PLN. Nasza waluta traci do euro, dolara, funta i franka szwajcarskiego. Głównym powodem takiego ruchu jest podanie dziś oficjalnej daty publikacji wyroku TSUE. Bardzo prawdopodobne, że będzie on zbieżny ze wcześniejszą opinią rzecznika Trybunału. Stąd też widoczna słabość polskiego złotego, a także spadki w sektorze bankowym. Niepewność powoduje odpływ kapitału inwestorów zagranicznych. W oczekiwanego wyroku, koszty poniesione przez sektor bankowy mogą sięgnąć nawet 60 mld zł. Sprawdźmy jak wygląda sytuacja na polskim złotym.


Kurs franka powyżej 4 złotych

Frankowicze znowu mają powód do narzekań. Co prawda decyzja TSUE może być dla nich korzystna, niemniej na razie kurs franka ponownie rośnie. Jeśli chodzi o sytuację techniczną wyjście ceny powyżej poziomu 4 zł otwiera drogę do dalszych wzrostów. Jeśli obecna świeca W1 zakończy się w aktualnym miejscu, bądź wyżej, zostanie wygenerowany świecowy sygnał popytowy – objęcie hossy.

Wykres CHFPLN
CHFPLN W1

Kurs dolara wkrótce po 4 złote?

Osłabienie złotego jest również widoczne w ujęciu z dolarem amerykańskim. USDPLN rośnie dziś ponad 1%, tym samym kurs zbliża się do psychologicznego poziomu 4 złotych. Ostatni lokalny impuls wzrostowy rozpoczął się z poziomu 3,8980, który wynikał z sekwencji wzrostowej, rynek zgodnie z analizą techniczną powinien więc kierować się na sierpniowe maksima. 

Wykres USDPLN
USDPLN D1

Kurs euro coraz bliżej tegorocznych maksimów

Kurs euro rośnie w tym tygodniu 6 groszy, świeca z tego tygodnia pokrywa dwie poprzednie, co pokazuje wyraźną przewagę kupujących. Podobnie jak na innych omawianych dziś parach walutowych, tak i tutaj, impuls wzrostowy rozpoczął się w technicznym miejscu. Cena po dotarciu do wsparcia przy 4,3150 dynamicznie odbiła skąd rozpoczął się aktualny rajd. Jeśli obecna tendencja się utrzyma to po weekendzie niewykluczony jest atak na tegoroczne maksima.

Wykres EURPLN
EURPLN W1

Kurs funta dobije do 5 złotych?

Ostatnie lepsze doniesienia w sprawie Brexitu przyczyniają się do umocnienia funta brytyjskiego. Kurs GBPPLN coraz szybciej zmierza w kierunku 5 złotych. Impuls w górę został zapoczątkowany przez wybicie układu Overbalance, o którym pisaliśmy w poprzednich analizach. CO ciekawe po wybiciu poziom został przetestowany od drugiej strony, gdzie ponownie pojawili się kupujący, rynek zachował się więc technicznie. Najbliższym oporem jest wspomniany poziom 5 zł, który grupuje się z mierzeniem 88,6% Fibonacciego. 

Wykres GBPPLN
GBPPLN D1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here