Naga MarketsDobry tydzień dla złotego, PLN zyskuje do euro, dolara, funta i frankaPodczas wtorkowej sesji polski złoty nie wykazuje większej zmienności. Wczoraj nasza waluta traciła do franka, funta i dolara, z kolei wzrosty mogliśmy obserwować w ujęciu do euro. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD we wtorek 11 lutego. 


Polski złoty bez wyraźnego kierunku na początku tygdonia

O ile w poprzednim tygodniu mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność na parach z PLN, tak po weekendzie ruchy utrzymują się raczej na niskim poziomie. Wczoraj polski złoty tracił nieznacznie do większości głównych walut, między innymi do dolara, franka i funta. Niewielki ruch na korzyść PLN widzieliśmy z kolei w ujęciu z europejską walutą EUR. jednak wtorkowa sesja jest mieszana, brak jest wyraźnego kierunku na parach XXX/PLN.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Koronawirus zapoczątkuje nowy kryzys? Sytuacja na głównych indeksach giełdowych

W dzisiejszej analizie przyjrzyjmy się również bliżej sytuacji technicznej na parze walutowej USDPLN, gdzie doszło wczoraj do wybicia kluczowej strefy oporowej. Mowa tutaj o okolicach okrągłego poziomu 3,90 zł, gdzie wypada górne ograniczenie układu Overbalance oraz wcześniejsze reakcje ceny. Pierwsza reakcja z którą mieliśmy do czynienia pod koniec stycznia doprowadził do korekty, jednak rynek znalazł wsparcie w rejonach poziomu 3,85 zł, skąd rozpoczęła się kolejna fala wzrostowa. Aktualnie dopóki rynek znajduje się powyżej poziomu 3,9 zł, bazowym scenariuszem wydaje się ruch w kierunku 3,9285 zł. Dopiero cofnięcie poniżej mogłoby doprowadzić do kolejnego testu strefy wsparcia zaznaczonej kolorem zielonym.

Wykres USDPLN
USDPLN interwał D1

Zobacz także: Rynki ignorują koronawirus, co z kursem euro do dolara EURUSD?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here