Naga MarketsDobry tydzień dla złotego, PLN zyskuje do euro, dolara, funta i frankaPodczas piątkowej sesji polski złoty zyskuje. Wzrosty w stosunku do franka, funta, euro i dolara są niewielkie, niemniej nasza krajowa waluta ma szansę w odzyskaniu przewagi. O poranku najsilniejszy ruch (+0,3%) możemy obserwować w stosunku do franka szwajcarskiego, gdzie CHFPLN ponownie wrócił poniżej bariery przy okrągłym poziomie 4 zł. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD w piątek 14 lutego.


Polski złoty z szansą na umocnienie?

W piątek o poranku możemy obserwować wzrosty na polskim złotym. Nasza krajowa waluta zyskuje w stosunku do euro, dolara, funta i franka szwajcarskiego. Złotemu mogą pomagać dzisiejsze dane z Polski, gdzie obserwowaliśmy zarówno wzrost inflacji konsumenckiej, jak i PKB w ujęciu kwartalnym, gdzie wyniósł on 0,2% k/k przy prognozie na poziomie -0,1% (PKB r/r wzrósł o 3,1% zgodnie z oczekiwaniami).

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Kurs euro i dolara przed ważnymi danymi z USA i strefy euro

W dzisiejszej analizie przyjrzyjmy się temu, jak wygląda sytuacja techniczna na parze walutowej CHFPLN. Pomimo dobrego rozpoczęcia wczorajszej sesji, frank szwajcarski nie zdołał utrzymać się powyżej bariery przy okrągłym poziomie 4 złotych, który ponownie zadziałał jako kluczowy opór. Dopóki notowania znajdują się poniżej, istnieje szansa na ruch w kierunku dolnego ograniczenia układu Overbalance, gdzie 5 lutego pojawiła się reakcja popytowa. Z drugiej strony, gdyby rynek zdołał “w końcu” przebić się powyżej wspomnianej bariery 4 zł, wzrosty mogą przyspieszyć.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Zobacz także: Euro nie było tak słabe od 2017. EUR/USD traci przez obawy dotyczące gospodarki strefy eurotokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNie samym koronawirusem rynki żyją. EURUSD coraz bliżej 1,08
Następny artykułCreepy Jar stabilnie zwiększa sprzedaż. Przychody ze sprzedaży wzrosły o ponad 50%
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here