Naga MarketsDobry tydzień dla złotego, PLN zyskuje do euro, dolara, funta i frankaPodczas czwartkowej sesji polski złoty ponownie znajduje się pod presją sprzedających. Co prawda spadki do franka, euro i dolara są niewielkie, niemniej nasza krajowa waluta mocno traci do funta brytyjskiego, gdzie ruch wynosi ponad 0,7%. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD w czwartek 13 lutego


Polski złoty kontynuuje spadki

Wczorajsza sesja nie należała do złotego, a dziś ruch jest kontynuowany. O poranku PLN traci do głównych walut czyli euro, dolara, franka i funta. O ile ruchy na USD, EUR i CHF są niewielkie, tak na GBP obserwujemy silne umocnienie brytyjskiej waluty. Warto też dodać, że dzisiejszy kalendarz nie jest zbyt bogaty w dane makroekonomiczne, inwestorzy będą zwracać jednak uwagę na dane o inflacji CPI z USA, które poznamy już o 14:30.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Euro nie było tak słabe od 2017. EUR/USD traci przez obawy dotyczące gospodarki strefy euro

W dzisiejszej analizie przyjrzyjmy się temu, jak wygląda sytuacja techniczna na parze walutowej CHFPLN, gdzie ponownie możemy obserwować poziomy powyżej 4 złotych. Kurs zmagał się z tą psychologiczną barierą od kilku sesji, jednak dziś widzimy wybicie powyżej. Jeśli notowania utrzymają się na aktualnym poziomie bądź wyższym do końca dnia, istnieje szansa na ruch w kierunku strefy oporowej przy 4,04 zł. W przeciwnym razie, powrót poniżej może skutkować kolejnym atakiem na dolne ograniczenie struktury Overbalance.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Zobacz także: COVID-19: niemal 15 tys. nowych zachorowań i 250 zgonów w ciągu jednej doby

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDAX nie dogoni S&P 500, cena ropy spadnie do 43 USD, twierdzi Davide Biocchi
Następny artykułPrivate debt – alternatywa dla pozabankowego finansowania MŚP
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here