kursy walut ForexKurs polskiego złotego ma za sobą słaby tydzień. Od poniedziałku PLN wyraźnie tracił do euro, funta, franka czy dolara. Jednak piątek przyniósł dynamiczny zwrot akcji, co może zapowiadać dobry okres dla polskiej waluty. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja na parach walutowych z polskim złotym. Czy to najwyższy czas na odwrócenie?


  • kurs euro (EURPLN) dynamicznie zawraca po wybiciu tegorocznych maximów
  • kurs franka szwajcarskiego (CHFPLN) wraca poniżej 4 zł
  • kurs funta (GBPPLN) odbija od układu Overbalance
  • kurs dolara (USDPLN) utrzymuje się powyżej 3,90 zł
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,3372 euro
USDPLN 3,9103 dolar
GBPPLN 4,7461 funt
CHFPLN 3,9951 frank

Kurs euro zyskał ponad 16 groszy! To koniec wzrostów?

Kurs euro (EUR) zaskoczył inwestorów ponad przeciętną zmiennością w tym tygodniu. Po pokonaniu poziomu 4,34 zł, ruch w górę przyspieszył. Kurs zdołał dotrzeć niemal do 4,40 zł! Jednak euforia nie trwałą długo, reakcja podażowa pojawiła się już w czwartek, a w piątek sprzedający sprowadzili EURPLN z powrotem poniżej poziomu 4,3400. Wzrosty były bardzo silne, jednak krótkotrwałe, co daje szanse na kontynuuje przeceny w poniedziałek.

Wykres EURPLN
EURPLN D1

Kurs franka szwajcarskiego najwyżej od marca 2017 r.

Kurs franka szwajcarskiego znajduje się od początku maja w silnej tendencji wzrostowej. Niemniej piątkowa sesja daje pewne nadzieje na większą korektę spadkową. Tydzień ostatecznie zamknął się nieco poniżej psychologicznej bariery 4 zł. Aby mówić o większej przecenie, kurs musiałby wybić dołem układ Overbalance, który został zaznaczony kolorem żółtym. W przeciwnym razie trend wzrostowy może trwać.

Wykres CHFPLN
CHFPLN D1

Kurs funta testuje istotny opór

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPPLN można zauważyć wyraźne odbicie w trendzie spadkowym. Niemniej kurs funta dotarł do kluczowego oporu. Mowa tutaj o górnym ograniczeniu układu Overbalance, czyli największej korekty na całym swingu spadkowym, licząc od marca tego roku. Tak długo jak opór przy 4,7800 jest broniony, obowiązuje trend spadkowy. Ewentualne pokonanie oporu, może doprowadzić do większych wzrostów i zmiany trendu na kursie funta.

Wykres GBPPLN
GBPPLN D1

Kurs dolara najwyżej od kwietnia 2017 r.

Z kolei na kursie dolara do złotego, możemy obserwować reakcję popytową przy dolnym ograniczeniu struktury 1:1. Pomimo wyraźnego cofnięcia w ostatni dzień tygodnia, para walutowa znajduje się w trendzie wzrostowym. Jeśli po weekendzie doszłoby do wybicia dołem, możliwe będą spadki w rejony pierwszej strefy zaznaczonej kolorem fioletowym ~ 3,8550.

Wykres USDPLN
USDPLN D1

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here