Podczas wtorkowej sesji możemy obserwować dalszą przecenę na polskim złotym w ujęciu do euro, dolara i franka. Niemniej złotówka umacnia się dziś do funta brytyjskiego, kurs GBPPPLN zpadaponizje poziomu 5,13 zł. Co dalej ze złotówką? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty traci we wtorek do euro, dolara i franka
  • Krajowa waluta  zyskuje jednak w ujęciu z funtem brytyjskim
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 4,1746 zł 21.04.2020, godzina 18:00
Kurs euro EURPLN 4,5360 zł 21.04.2020, godzina 18:00
Kurs funta GBPPLN 5,1290 zł 21.04.2020, godzina 18:00
Kurs franka CHFPLN 4,3125 zł 21.04.2020, godzina 18:00

Euro zyskuje do złotego, EURPLN po 4,5360 zł we wtorek

Kurs euro do złotego znajduje się dziś po południu na plusie. Aktualny kurs EURPLN kształtuje się na poziomie 4,5160 zł.  Czego oczekiwać w najbliższych dniach?

Patrząc technicznie na EURPLN w ujęciu H4, notowania utrzymują się w ruchu bocznym. Konsolidacja przybiera kształt trójkąta. Aktualnie kluczowym wsparciem jest strefa przy 4,51 zł, z kolei opór stanowi linia poprowadzona po ostatnich wierzchołkach.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał H4

– W przypadku EURPLN widać, że wsparcie przy 4,51 zyskuje coraz bardziej na znaczeniu, jako podstawa formacji trójkąta. Jego kluczowe ograniczenie to teraz 4,5450. Rejon ten może być testowany, jeżeli nerwowość na globalnych rynkach się utrzyma poprzez pojawienie się nowych tematów – w czwartek mamy szczyt UE po którym najpewniej zacznie się coraz częściej mówić o problemach Włoch. – komentuje Marek Rogalski z DM BOŚ

Kurs funta testuje układ 1:1, GBPPLN poniżej 5,13 zł

Polski złoty zyskuje dziś jedynie w ujęciu do brytyjskiej waluty. Patrząc na wysoki przedział czasowy, kurs funta do złotego co prawda wyhamował wzrosty na wysokości górnego ograniczenia kanału wzrostowego, niemniej tendencja w średnim terminie pozostaje wzrostowa.

Patrząc z kolei na interwał H4, testowane jest właśnie kluczowe wsparcie wynikające z dolnego ograniczenia układu Overbalance. Stefa przy 5,1220 pozostaje więc istotne w najbliższych godzinach. W przypadku dobicia, istnieje szansa na kolejną falę wzrostową. niemniej zanegowanie wsparcia, może doprowadzić do większej przeceny.

Wykres GBPPLN
GBPPLN interwał H4

Kurs dolara (USD) do złotego (PLN) próbuje wybijać górą z konsolidacji

Patrząc technicznie na wykres USDPLN, para walutowa pomimo dzisiejszych wzrostów wciąż utrzymuje się w lokalnej konsolidacji. Niemniej trend w średnim terminie pozostaje niekorzystny dla polskiego złotego.

Patrząc na przedział H4, buduje się coś na kształt formacji trójkąta. Oporem pozostaje linia poprowadzona po ostatnich maksimach, a wsparcie znajduje się przy poziomie 4,09 zł, gdzie oprócz lokalnych dołków znajduje się także mierzenie 38,2% Fibonacciego.

Wykres USDPLN
USDPLN interwał H4

Kurs franka CHFPLN wraca powyżej 4,30 zł

Patrząc na przedział czasowy D1, kurs franka do złotego wyszedł dziś ponownie powyżej poziomu 4 złotych i 30 groszy, czyli górnego ograniczenia kanału wzrostowego z W1. Główna tendencja wciąż pozostaje niekorzystna dla PLN.

Na interwale H4 widać jednak lokalną konsolidację. W przypadku głębszej korekty jako najbliższe wsparcie należy brać pod uwagę mierzeni 23,6% oraz 38,2% Fibonacciego. To drugie jest dodatkowo poparte geometria 1:1.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here