Podczas ostatniej sesji ubiegającego już tygodnia na rynku walutowym doszło do mocniejszych ruchów – większość par walutowych z polskim złotym umocniło się na korzyść polskiej waluty. Kurs euro oscylował wokół poziomu 4,3227 PLN, kurs dolara amerykańskiego 3,9036 PLN natomiast kurs funta szterlinga 4,8795 PLN. Nie zapominając jednak o kursie franka szwajcarskiego – ten również sprawił, że wykres spadał do poziomu 3,9419 PLN. Jak wygląda aktualna sytuacja polskiej waluty wobec najważniejszego koszyka?


  • kurs euro (EURPLN) nadal pikuje – po zainicjowanych w ubiegłym tygodniu spadkach
  • Kurs franka powraca poniżej 4 PLN
  • Kurs funta wybija ważny opór 4,87 PLN
  • kurs dolara powraca do ostatniej sekwencji
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,3227 Euro
USDPLN 3,9036 dolar
GBPPLN 4,8795 funt
CHFPLN 3,9419 frank

Kurs euro kontynuuje spadek – wybicie sekwencji 

Kurs euro podczas piątkowej sesji przełamuje układ sekwencji – który jeszcze niedawno został wybity oraz przetestowany – sugerując siłę pary. W tym momencie powrót poniżej poziomu 4,34 oznacza dla pary dalsze spadki. Najbliższe wsparcie cenowe oznaczone jest na wykresie – 4,31 PLN, jednak gdy i te zostanie wybite, wówczas kolejnym celem będzie strefa 4,26 znajdująca się przy kolejnej, ważnej dla polskiej złotówki wobec kursu euro strefie.

WYKRES Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wybija istotny opór

Kurs funta szterlinga okazuje się jedną z najsilniejszych par wobec polskiego złotego przy piątkowych notowaniach. Para GBPPLN nie tylko mocno rośnie – ale również wybija bardzo ważny opór cenowy – 4,87 PLN – widoczny na poniższym wykresie pary. To oznacza dla pary możliwość dalszych wzrostów, nawet do poziomów bliskich poziomowi 4,94 PLN, gdzie para po raz ostatni była w maju obecnego roku. Wcześniej jednak dobrze, aby para stabilizowała swój kurs w przedziale cenowym 4,78100 PLN – 4,89 PLN.

wykres Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN), Źródło - TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN), Źródło – TradingView

Kurs franka ponownie poniżej 3,94 PLN

Kurs franka już w ubiegłym tygodniu rozpoczął falę wyprzedaży zaraz po tym, jak para CHFPLN osiągnęła poziom 4 złotych. W tym momencie kurs franka szwajcarskiego wybija ponowne wsparcie cenowe 3.96 PLN co oznacza, że para w dalszym ciągu powinna spadać. Celem dla kursu franka może okazać się w pierwszej kolejności poziom 3,90 PLN – następnie okolice strefy 3,88 PLN, który widoczne jest na poniższym wykresie jako kolejna ważna sfera. Nie oczekuje się od pary mocniejszych wzrostów w ciągu najbliższych dni.

wykres Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN), Źródło - TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN), Źródło – TradingView

Kurs dolara dociera do strefy wsparcia

Kurs dolara amerykańskiego dociera podczas piątkowej sesji handlowej do istotnej strefy wsparcia. Zejście pary nie powinno dziwić – podczas gdy zdecydowania większość walut przeceniała się wobec złotego. W tym momencie ważnym poziom to widoczny na poniższym wykresie poziom 3,90 PLN – ponieważ jego wybicie oznaczać będzie dalszą przecenę w stronę 3,84 PLN. Zdaje się, że tego typu zejście powinniśmy zauważyć jeszcze podczas następnego tygodnia handlowego.

wykres Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN), Źródło - TradingView
wykres Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN), Źródło – TradingView

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here